Bezpieczne zakupy

Blog

Rozmiary spodni damskich - sprawdź jak dobrać odpowiedni rozmiar
2022-01-05

Rozmiary spodni damskich - sprawdź jak dobrać odpowiedni rozmiar

Czytanie metek odzieżowych to dla wielu osób nie lada wyzwanie. Z pewnością jest to spowodowane tym, że wiele krajów stosuje odmienne oznaczenia. Warto też pamiętać o tym, że wymiary mogą różnić się między sobą także ze względu na fason, kształt, a nawet materiał z którego wykonane są ubrania. Z uwagi na to większość firm posiada własne tabele rozmiarów, w których podane są konkretne wymiary stosowanej rozmiarówki dla konkretnych typów odzieży. Chcesz dowiedzieć się jak dobrać odpowiedni rozmiar spodni damskich? Koniecznie przeczytaj ten tekst!

Rozmiary spodni damskich - co warto wiedzieć?

Każda kobieta z pewnością niejednokrotnie zastanawiała się jak zmierzyć rozmiar spodni damskich. Co więcej, wiele pań z pewnością znalazło się w sytuacji, w której odłożyły konkretny model z powrotem na półkę sklepową, ponieważ nie były w stanie odnaleźć odpowiedniego rozmiaru dla siebie. Taka sytuacja z pewnością skłoniła część przedstawicielek płci pięknej do zakupu spodni ze standardową rozmiarówką, opierającą się na skrótach XS, S, L, M i XL. Oczywiście jest to jakieś rozwiązanie, jednak warto poświęcić nieco czasu, aby dokładnie poznać rozmiary damskich spodni i w przyszłości idealnie dopasować rozmiar do swojej sylwetki (również on-line!).

dopasowane do sylwetki spodnie damskie kamelowe LENOA Dstreet

Modele poszczególnych producentów różnią się między sobą nie tylko centymetrami w biodrach czy udach, ale także fasonem czy kształtem. Nie można o tym zapominać. Dlatego przed zakupem warto bliżej zapoznać się z tabelą rozmiarów. Sklepy internetowe, takie jak DStreet posiadają odpowiednie informacje związane z wymiarami konkretnych produktów w postaci tabel przybliżających rozmiary bezpośrednio na kartach produktów (przycisk Tabela rozmiarów tuż pod listą dostępnych do zamówienia rozmiarów konkretnego modelu spodni).

Jak zmierzyć spodnie i siebie?

W wielu przypadkach najlepszym rozwiązaniem są najprostsze sposoby. Podobnie jest w przypadku poszukiwań idealnego rozmiaru spodni damskich. W takiej sytuacji po prostu należy zmierzyć siebie i spodnie za pomocą centymetra krawieckiego (należy jednak pamiętać o tym, że obwód w pasie najłatwiej jest zmierzyć na sobie). Jeśli chodzi o długość nogawek, to warto ocenić ją na podstawie aktualnie noszonych przez nas spodni. I tak naprawdę najważniejsza jest odległość między krokiem spodni, a końcem nogawki.

Rozmiary damskich spodni - jak je rozróżniać

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, każdy producent odzieży charakteryzuje się inną rozmiarówką. Jednak wymiary damskich spodni (zarówno jeansowych, jak i dresowych i innych) niemal zawsze określa się dwoma parametrami - obwód w talii/pasie określany na ogół literą W (waist) i długość oznaczane na ogół literą L (lenght).

dopasowane spodnie jeansowe damskie GELLS II Dstreet

Szerokość spodni w talii wyrażana jest zazwyczaj w rozmiarach od 22 do 33. Ale uwaga - te wartości są podawane w calach. Co to dla nas oznacza? Aby znaleźć model idealnie dopasowany do sylwetki należy podzielić wynik uzyskany poprzez pomiar centymetrem krawieckim w pasie przez 2,5. W wyniku działania otrzymamy otrzymamy przybliżoną szerokość spodni w pasie wyrażoną w calach (W). Podobnie jest w przypadku długości spodni damskich (L). Oczywiście należy mieć na uwadze fakt, że są to wyłącznie umowne rozmiary. Przed zakupem konkretnego modelu zawsze warto zapoznać się z tabelą rozmiarów w sklepie lub na stronie internetowej.

Rozmiar spodni damskich 32/34 co oznacza? Który wybrać?

W odniesieniu do rozmiarów spodni często możemy spotkać się z zapisem cyfrowym np. rozmiar spodni damskich 32/34, rozmiar 29, rozmiar 28, 26 itd.. Co to oznacza? Na ogół producenci odnoszą się w ten sposób do wspomnianych nieco wcześniej wartości W/L określających obwód w talii (W) oraz długość spodni (L). Pierwszy numer oznacza rozmiar wyrażony w calach dla obwodu spodni w talii, natomiast drugi dla ich długości.

Dość często można spotkać się także z sytuacją, że wynik pomiarów znajduje się pomiędzy jednym rozmiarem, a drugim. W takim przypadku warto sprawdzić, z jakiego materiału zostały uszyte spodnie. Jeśli jest w nich np. domieszka elastanu można zdecydować się na mniejszy model, ponieważ ta tkanina jest rozciągliwa. Gdy bawełna stanowi więcej niż 97% składu, nie należy ryzykować z rozmiarem. Tutaj lepiej wybrać większe spodnie.

niebieskie psodnie damskie CALLO Dstreet

W sklepie Dstreet stosowany jest nieco inny podział rozmiarów spodni damskich, wyrażony za pomocą liter oznaczających rozmiary (S, M, L, XL, XXL), dlatego przed wyborem konkretnego modelu warto sprawdzić Tabelę rozmiarów zamieszczoną przy produkcie.

Jak widać, znalezienie odpowiedniego rozmiaru spodni damskich nie jest trudne. Wystarczy poświęcić chwilę czasu, aby cieszyć się idealnie dopasowaną odzieżą. Czas wybrać się na zakupy!

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2022
pixel