Bezpieczne zakupy

Płaszcze męskie jednorzędowe

Artykułów: 13

Męskie płaszcze jednorzędowe

Czy męskie płaszcze jednorzędowe są nadal w modzie?

Obecnie na wybiegach nie zobaczysz zbyt wielu jednorzędowych płaszczy, ale to nie znaczy, że wyszły one całkowicie z mody. To nadal świetny sposób, aby sprawić, że strój będzie bardziej interesujący niż w przypadku płaszcza z dwoma rzędami. Niezależnie od tego, czy planujesz spacer w słoneczny, wiosenny dzień, czy też stawiasz czoło zimowym wiatrom, ważne jest, aby mieć odpowiedni płaszcz na tę okazję. Jednak czy wiesz, jaki rodzaj płaszcza jest modny? Płaszcz z jednorzędowy!

Skąd wzięła się popularność tego rodzaju okryć wierzchnich?

W latach 30. XX wieku hollywoodzki gwiazdor Cary Grant rozsławił płaszcze męskie jednorzędowe, wcielając się w rolę amantów. Był on znany z klasycznego stylu i eleganckiego wyglądu, a w swoich filmach nosił wiele jednorzędowych płaszczy. Była to również dekada, w której mężczyźni zaczęli pozostawiać swoje marynarki bez guzików. Chociaż płaszcze dwurzędowe są często uważane za bardziej eleganckie niż jednorzędowe, warto zauważyć, że Grant preferował płaszcze jednorzędowe w czasie, gdy mężczyźni zaczęli eksperymentować z bardziej swobodnym ubiorem. Jednorzędowe płaszcze, takie jak jego, były doskonałym wyborem dla łatwego przejścia od formalnych do luźniejszych wyborów garderoby.

Przez dziesięciolecia standardem dla męskich płaszczy był styl jednorzędowy z jednym rzędem guzików. W rzeczywistości, większość płaszczy nadal jest jednorzędowa. Choć są one bardziej tradycyjne, nie oznacza to, że są przestarzałe. Jednorzędowe płaszcze mogą być zarówno praktyczne, jak i stylowe, a także mogą wytrzymać warunki atmosferyczne w sposób, w jaki nie mogą tego zrobić płaszcze dwurzędowe - na wypadek, gdybyś zastanawiał się, dlaczego te ostatnie w dużej mierze wyszły z mody. Krój płaszcza z pojedynczymi guzikami jest czystszy i bardziej opływowy niż z podwójnym, co czyni go idealnym do nowoczesnej garderoby. Płaszcz z podwójnym rzędem może również wydawać się zbyt formalny do noszenia na co dzień, nawet jeżeli Twoje biuro preferuje charakter biznesowy lub swobodny w odzieży.

Płaszcze jednorzędowe są również łatwiejsze w pielęgnacji - nie musisz się martwić o utrzymanie dwóch warstw materiału razem podczas zapinania, więc jest mniejsze prawdopodobieństwo, że coś się w nie zaplącze. Ich prostsza konstrukcja oznacza również, że prawdopodobnie nie będą miały żadnych trudnych detali, takich jak zapięcia na haczyki lub guziki na kołnierzu - detali, które mogą być trudne do utrzymania ładnego wyglądu pomiędzy czyszczeniami chemicznymi.

Postaw na klasykę

W modzie jest panuje powszechna praktyka - cykliczna wymiana trendów i stylów, która przebiega tak szybko, że wydaje się, iż nic nigdy nie jest stałe. Jednak, jak twierdzi wielu miłośników mody, niektóre rzeczy są naprawdę ponadczasowe. Doskonałym przykładem są tu płaszcze jednorzędowe.

Płaszcze jednorzędowe to płaszcze, które mają tylko jedną warstwę guzików na swoich frontach. Ich konstrukcja może się różnić - od posiadania tylko jednego guzika, do posiadania co najmniej dwóch, ale wszystkie są zgodne z tą samą podstawową zasadą, czyli jednym rzędem guzików.

Tego typu płaszcze można znaleźć na wybiegach mody każdej epoki - od późnych lat 1700 aż po dzisiejsze nowoczesne style. Są one dostępne w wielu kolorach, tkaninach czy fasonach, i mogą być łatwo sparowane z prawie wszystkim elementami garderoby. Mimo że są obecne w naszych szafach od wielu lat, nie straciły nic ze swojego uroku - wręcz przeciwnie; ludzie nadal kochają płaszcze z jednym rzędem guzików, ponieważ są klasyczne, proste i uniwersalne. ”Obecnie jednorzędowe płaszcze są wybierane przez Panów dużo częściej niż modele dwurzędowe. Wynika to z ich wygody oraz łatwiejszego dopasowania do sylwetki” - potwierdza to specjalista ds. kontroli i jakości z firmy On Top.

W jakich sytuacjach sprawdzą się płaszcze jednorzędowe?

  • Na formalnych okazjach - bankietach, jubileuszach, imprezach firmowych.
  • Na ślubach i weselach.
  • Na rodzinnych uroczystościach.

Płaszcze jednorzędowe są idealne dla tych Panów, którzy preferują klasyczny wygląd. Posiadają jeden rząd guzików, które zapinają się z przodu i są zazwyczaj noszone z dopasowanymi spodniami, koszulami i kamizelkami. Płaszcze jednorzędowe są projektowane z myślą o klasycznym kroju, co oznacza, że są dobrze dopasowane, ale nie są zbyt ciasne ani zbyt luźne. Dobry płaszcz jednorzędowy jest modny niezależnie od tego, ile ma lat - to, że był popularny kilkadziesiąt lat temu, nie oznacza, że należy go odłożyć do zakurzonej szafy. Może dodać blasku nawet współczesnej stylizacji.

pixel