Bezpieczne zakupy

Bomberki męskie

Artykułów: 37

Kurtki męskie bomberki Dstreet

BOMBERKI - KRÓTKA HISTORIA I CHARAKTERYSTYKA

Wiosenna i jesienna aura sprawia, że komfortowe odzienie wyjściowe musi uwzględniać kurtkę gwarantującą ochronę przed wiatrem, deszczem i niezbyt wysoką temperaturą. Panowie mogą wybierać wśród wielu rodzajów kurtek, a jednym z ciekawszych jest tzw. bomberka. Czym charakteryzuje się taki rodzaj kurtki, jaka jest jej historia i do jakich stylizacji wpasuje się idealnie?

Historia bomberek rozpoczęła się w latach 30 w Stanach Zjednoczonych. Po raz pierwszy ten rodzaj kurtki pojawił się w armii amerykańskiej, a konkretnie w oddziałach lotniczych. Piloci chodzący wówczas w długich i ciężkich płaszczach poszukiwali lżejszego odzienia, które gwarantowałoby większą swobodę ruchów, a co za tym idzie, ułatwiałoby pilotowanie maszyny. Wtedy na przeciw modowym oczekiwaniom żołnierzy wyszedł pierwszy model bomberek A2. Początkowo wykonywane były one jedynie ze skóry, nie posiadały nakrycia głowy w postaci kaptura, a charakterystycznymi elementami były naszywki i ściągacze przy nadgarstkach oraz szyi. Bomberki, zwane również pilotkami, zrobiły prawdziwą furorę wśród pilotów, a po jakimś czasie zagościły również w kreacjach cywilnych, gdzie doczekały się wielu modyfikacji.

Standardowa pilotka posiada kilka charakterystycznych cech, dzięki którym nie sposób pomylić jej z żadnym innym rodzajem kurtki. Podobnie jak protoplasta z XX wieku posiada ona ściągacze przy szyi i nadgarstkach oraz dodatkowo przy pasie. Pilotki mają zazwyczaj dwie kieszenie i zapięcie na suwak, a wśród klasycznych modeli próżno szukać kaptura. Modele jawnie nawiązujące do historii lotnictwa są skąpane w stonowanych barwach i czasami posiadają naszywki.

DO CZEGO PASUJE BOMBERKA?

Obecne modele bomberek są uniwersalne, dzięki czemu wpasują się w wiele charakteryzacji w modzie codziennej. W okresie wiosny i jesieni pilotki można dobrać zarówno do butów o sportowym designie, jak i do traperów lub wysokich butów sznurowanych. Kurtka tego typu stworzy spójną całość z jeansami oraz ciemnymi spodniami, zaś ponad pasem skomponuje się ze zwykłym t-shirtem lub golfem.

Bomberka nie pasuje zdecydowanie do ubrań eleganckich, czyli marynarek, galowych butów czy spodni z garnituru. Nie tworzy także dobrej kompozycji z krótkimi spodniami czy grubymi bluzami z kapturem, ponieważ bomberka sama w sobie stanowi grubsze odzienie wierzchnie. Tak więc jeśli stylizacja zawiera długie, ciemne spodnie połączone z neutralnym obuwiem i prostą koszulką lub golfem, pilotka będzie stanowiła idealne uzupełnienie.

Obecnie pilotki są bardzo rozpowszechnione. Według ekspertów z dziedziny mody są one idealnym odzieniem łączącym nietuzinkowy styl z praktyczną ochroną ciała przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Kurtkę nawiązującą do pilotów XX wieku można nabyć tutaj. Sklep Dstreet oferuje wysokiej jakości produkty o szerokiej gamie barw, dzięki czemu przemyślany zakup będzie służył na lata, dopełniając codzienną charakteryzację. Warto zapoznać się z bogatą ofertą bomberek znajdującej się na stronie internetowej sklepu.

Od wąskiego i elitarnego grona odbiorców, aż po rozsławiony na cały świat produkt. Historia bomberki pokazuje idealnie, że moda czerpie z wielu źródeł i jest podatna na wszelkie modyfikacje. Pilotka to ubranie idealne dla mężczyzn pragnących wyróżnić się w tłumie, dzięki połączeniu nowoczesności z tradycją.

pixel