Bezpieczne zakupy

Blog

Modne sukienki damskie na wesele
2022-01-23

Modne sukienki damskie na wesele

Mimo tego, że nasze społeczeństwo stale jest poddawane licznym ograniczeniom działalności poszczególnych branż, można przecież snuć wizje o powrocie do czasów sprzed pandemii. Polski rząd cyklicznie znosi część wprowadzonych obostrzeń - również tych, które dotknęły branżę ślubną. Część z nas otrzymuje zaproszenia na uroczystości weselne. Jak ubrać się zgodnie z obecnymi trendami jeśli jesteśmy gośćmi na weselu i jak nie popełnić modowego faux pas?

Modne sukienki damskie na wesele

Brak uczestnictwa w weselach i ślubach na przestrzeni ostatnich miesięcy mógł sprawić, że niekoniecznie orientujemy się, jakie suknie damskie są obecnie modne, a jakie powinny zostać w szafie i zaczekać aż moda zatoczy koło i na powrót wpisywać się będą w panujące trendy. Najważniejsze przy doborze kreacji jest to, aby czuć się w niej pewnie oraz komfortowo. Wesele to bowiem nie pokaz mody, ale uroczystość obfitująca w jedzenie, tańce i zabawy, podczas których sukienka nie ma prawa krępować naszych ruchów. Wygoda to pierwszy z wyznaczników, jakim powinno się kierować podczas wyboru kreacji.

Weselny dress-code

Chociaż nikt nie może nałożyć na nas obowiązku lub zakazu ubrania na wesele określonej sukienki damskiej, to poprzez wzgląd na uszanowanie państwa młodych istnieje niepisany dress-code, który warto wziąć pod uwagę wybierając dla siebie kreację. Przede wszystkim w tym szczególnym dniu to panna młoda powinna grać pierwsze skrzypce i olśniewać swoją urodą. Z tego też względu odpuśćmy sobie zakładanie białych sukienek oraz takich, które mnogością cekinów oraz kusością mogłyby oderwać wzrok od najważniejszej kobiety - panny młodej. W szafie pozostawmy również sukienki czarne, gdyż wesele to przecież czas radości i zabawy. Przed wybraniem kreacji warto dowiedzieć się, w jakim stylu będzie wesele. Inaczej ubierzemy się bowiem na uroczystość w sali bankietowej, a inaczej, gdy będzie ona miała miejsce na plaży lub w lesie.

Moda weselna

Ubiór zgodnie z panującymi trendami ślubnymi wbrew pozorom jest prostszy niż mogłoby się to wydawać, gdyż moda ślubna to zagadnienie niezwykle rozległe - jej pojmowanie różni się bowiem w zależności od regionu Polski, a także miejsca uroczystości i stylu w jakim zostało urządzone wesele. Można jednakże przyjąć ogólne założenia, które sprawią, że ubrana przez nas sukienka będzie w pełni wpisywała się w trendy panujące w modzie ślubnej. Kanon opiewa zarówno w kreacje długie, jak i krótsze. Dobór długości zależny jest wyłącznie od preferencji, lecz warto pamiętać również o zachowaniu umiaru - szczególnie, jeżeli chodzi o kusość sukienki.

Kobiety dokonując selekcji odpowiedniego stroju na wesele najczęściej decydują się na wybór sukienek rozkloszowanych, które poza doskonałą prezencją, są również niezwykle wygodne. Ponadto, przy ich pomocy można łatwo zakryć ewentualne mankamenty sylwetki oraz bez obaw korzystać z kulinarnych dobroci weselnych. Panie, które chcą podkreślić swoje wdzięki wybierają głównie sukienki obcisłe, z głębiej skrojonym dekoltem lub tzw. rozporkiem na udzie. Coraz większą popularnością cieszą się kreacje wykonane z jedwabiu, który pięknie "osiada" na sylwetce oraz sukienki w stylu boho, sprawiające, że wyglądamy w nich lekko, powabnie i eterycznie.

Feeria barw sukienek, która wpisuje się w modę weselną jest niemal nieograniczona. Tak, jak zostało to wspomniane wcześniej - biel i czerń lepiej zachować jest na inne okazje, jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, aby założyć na siebie kreację w kolorze m.in.: ciemnej czerwieni, różu, butelkowej zieleni oraz granacie.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2022
pixel