Blog
Koszula w spodniach czy na zewnątrz? Jak nosić koszulę do spodni
Mężczyźni od wielu pokoleń toczą spór na temat tego, jak nosić koszule z długim rękawem. Większość z nich staje po dwóch stronach barykady. Jedna część uznaje wyłącznie koszule wpuszczone w spodnie, druga zaś zarzuca tej grupie brak stylu i twierdzi, że najważniejsza jest wygoda, a zasady są po to, aby je łamać (druga strona barykady twierdzi, że koszulę należy nosić wyciągniętą na zewnątrz). Kto ma rację w tym sporze?
Koszula w spodniach czy na zewnątrz?
Nie da się ukryć, że elegancka koszula męska wpuszczona w spodnie prezentuje się zdecydowanie lepiej. Wydłuża nogi i sprawia, że każda sylwetka zachowuje swoje proporcje. Z kolei, jeśli wyciągniemy ją ze spodni, wywołamy odwrotny efekt, czyli niepotrzebnie wydłużymy górę i jednocześnie skrócimy nogi. Źle dopasowane koszule zakrywają brzuch i biodra, a w niektórych przypadkach także pośladki, co niestety dodatkowo optycznie poszerzą każdą sylwetkę. Noszący ją w taki sposób mężczyzna wygląda na tęższego niż w rzeczywistości, a także sprawia wrażenie, że próbuje ukryć brzuch. Przed takim zabiegiem przestrzegamy przede wszystkim niższych i krępo zbudowanych mężczyzn.
Jak utrzymać koszulę w spodniach?
Klasyczne modele takie jak elegancka koszula męska PREMIUM z długim rękawem biała panowie zawsze powinni nosić wpuszczone w spodnie - są one zaprojektowane właśnie do takiego noszenia. Dlaczego? Po pierwsze ze względu na swoją długość. Niezależnie od tego, czy w naszej szafie znajduje się koszula zwykła, czy taliowana, posiada ona naddatek materiału, który w odpowiednich momentach zapobiega wyciąganiu jej ze spodni w trakcie siadania lub schylania. Gdy wyjęlibyśmy ją na wierzch, z pewnością sięgałaby nam aż do ud, co spowodowałoby zaburzenie proporcji sylwetki. Koszula wpuszczona w spodnie nie jest najlepszym rozwiązaniem dla niskich panów z brzuszkiem.
Ogromne znaczenie ma także rozmiar. Niestety wielu panów zdecydowanie za często decyduje się na szerokie koszule, które tworzą nieestetyczne zwoje materiału, nad którym ciężko zapanować. Nic więc w tym dziwnego, że wielu z nich po prostu wyciąga ją ze spodni, co nie wygląda dobrze. To wręcz niedopuszczalny błąd. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest dobór odpowiedniego rozmiaru, a także kroju, który wyeliminuje ten problem.
Koszula na wierzchu - idealne rozwiązanie na co dzień
Z uwagi na kwestię proporcji, zarówno panowie, jak i panie powinni nosić koszulę włożoną do spodni. Co prawda istnieją jednak takie kroje i materiały, które nie wyglądają korzystnie w takiej formie. Przykładem mogą być tutaj casualowe modele, które ledwo przykrywają brzuch.
Kolejnymi koszulami, które będą wyglądać znacznie lepiej wypuszczone ze spodni, są modele: flanelowe, dzianinowe lub jeansowe. Jeśli wybrany przez nas element odzieży ma łaty na łokciach lub odznaczające się kieszonki na piersiach, jest stworzony do tego, aby nosić go na wierzchu. To samo można powiedzieć także o modelach w kratę takich jak koszula męska w kratę turkusowo-granatowa czy wzorzystych skierowanych do pań jak koszula damska LEAVES czarna oraz o tego rodzaju elementach odzieży w inne nieformalne wzory. Część z nich można spokojnie rozpiąć i nonszalancko zarzucić na t-shirt lub koszulkę, jednocześnie podwijając rękawy. Należy jednak pamiętać o tym, aby być konsekwentnym. Nie powinniśmy nosić koszuli na wierzchu, gdy łączymy ją z garniturowymi spodniami czy tego typu obuwiem. W tej sytuacji nie ma także mowy o zakładaniu marynarki lub krawata.
Jeśli chcielibyście wynieść jakiekolwiek rady z naszego artykułu, to powinniście zapamiętać, że formalne koszule wyglądają naprawdę źle, gdy są wyciągnięte ze spodni, oraz to, że naprawdę warto dbać o to, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. To właśnie dzięki trzymaniu się takich zasad będziemy mogli w prosty sposób budować swój wizerunek jako osoby, która zna się na modzie.