Blog
Jak podwijać rękawy w koszuli męskiej?
Podwijanie rękawów w koszuli to szybki i sprytny sposób na nadanie na pozór eleganckiej stylizacji bardziej luźnego charakteru. Sprawdza się on również latem, gdy wysoka temperatura skłania raczej do wybierania cienkich i przewiewnych strojów. Ta wydawać by się mogło prosta czynność, bardzo często nie wychodzi tak jak powinna. Rękawy wyglądają niechlujnie i są podwinięte nierówno. Aby osiągnąć zadowalający efekt, warto zastosować się do poniższych porad.
Kiedy rękawy w koszuli mogą zostać podwinięte?
Zanim będziemy myśleć o tym w jaki sposób podwinąć rękawy, na początek warto zastanowić się w jakich sytuacjach jest to dopuszczalne. Z prostego triku można skorzystać pod koniec pracy, gdy atmosfera staje się bardziej luźna. To również świetny pomysł na stylizację podczas casual Friday w firmie. Podwinięte rękawy w koszuli sprawdzą się także podczas kilkugodzinnej imprezy, czy w trakcie wesela. Pamiętajmy, że trik można zastosować nie tylko w upalne dni. W końcu jesienią czy zimą ochroni nas płaszcz lub ogrzewanie.
Jak podwinąć rękawy w koszuli?
Rolowanie materiału do odpowiadającej nam wysokości wcale nie jest najlepszą metodą. W ten sposób całość nie tylko wygląda nieestetycznie, jest niewygodna i krępuje ruchy, ale dodatkowo powoduje, że rękawy są narażone na opadanie. Jak zatem należy poprawnie je podwinąć? Trening warto rozpocząć od klasycznej białej koszuli.
- Rozpinamy mankiety koszuli.
- Wywijamy je na lewą stronę i podciągamy do odpowiadającej nam wysokości, najczęściej do łokcia.
- Jeśli zauważymy jakiekolwiek wybrzuszenia oraz nierówności, należy je dokładnie wygładzić.
- Następnie zwijamy zewnętrzną część materiału do wewnątrz, do momentu zakrycia mankietów. Powinny wystarczyć 2-4 razy.
- Wygładzamy ewentualne nierówności i te same czynności wykonujemy z drugim rękawem.
Jak podwijać rękawy w męskiej koszuli, aby wyglądały nienagannie? Należy przede wszystkim zwrócić uwagę, aby zakończenia rękawów znajdowały się na tej samej wysokości na obu rękach. Cała czynność przebiegnie sprawniej, jeśli koszula zostanie wcześniej dobrze wyprasowana. Ten sposób podwijania jest najbardziej uniwersalny i sprawdza się zarówno w przypadku eleganckich koszul, jak i tych bardziej casualowych.
Jak podwinąć rękaw lnianej koszuli?
Oprócz klasyków, panowie bardzo chętnie zakładają latem również lniane koszule. Są one przewiewne, luźne i lekkie, z tego względu z powodzeniem można podwijać je na wysokość połowy przedramienia. Sposób ten jest znacznie prostszy i w jego trakcie nie tworzą się liczne zagniecenia. Całość wykonujemy analogicznie jak w powyższym przykładzie.
Jeszcze inny sposób określa się mianem włoskiego. Sprawdza się on w przypadku koszul z odmiennym kolorystycznie mankietem. Cechą charakterystyczną stylu włoskiego jest wyeksponowanie właśnie owego kontrastującego mankietu. Podczas podwijania zostawiamy na widoku kawałek jego krawędzi. Długość rękawa jest dowolna.
Koszule z podwiniętymi rękawami świetnie komponują się z różnymi elementami męskiej garderoby. Jeśli zależy nam na eleganckim charakterze, połączmy je ze spodniami z garnituru lub bawełnianymi chinosami. Podczas luźnego wyjścia na miasto, egzamin zdają zawsze niezawodne jeansy. Latem z powodzeniem można nosić podwiniętą bawełnianą koszulę oraz szorty. W tym przypadku nie warto wkładać koszuli do środka. Znacznie lepiej będzie prezentować się na zewnątrz. Uzupełnieniem każdej letniej stylizacji będą trampki, mokasyny lub espadryle. W przypadku eleganckich połączeń sprawdzą się półbuty.