Bezpieczne zakupy

Blog

Jak usunąć tłuste plamy z ubrań? Sposoby na plamę z tłuszczu na ubraniach
2021-11-17

Jak usunąć tłuste plamy z ubrań? Sposoby na plamę z tłuszczu na ubraniach

Tłuste plamy na odzieży zazwyczaj pojawiają się nieoczekiwanie i w najmniej odpowiednim momencie. Nie ma przecież nic gorszego jak poplamienie ubrania podczas rodzinnego obiadu czy na randce. Zabrudzenie to jedno, ale pozbycie się tłustej plamy nie zawsze bywa łatwe, proste i przyjemne. W tym artykule przedstawimy kilka sposobów oraz produktów, które pomogą usunąć tłuszcz z odzieży.

Jak usunąć plamy z tłuszczu?

Aby raz na zawsze pozbyć się plam z tłuszczu, należy cały proces podzielić na dwa etapy. W pierwszym kroku należy jak najszybciej usunąć nadmiar tłuszczu z odzieży. Najlepiej zrobić to w delikatny sposób za pomocą chłonnej ściereczki lub ręcznika papierowego. Jeśli tego nie zrobimy, materiał nasiąknie, a walka z tym zabrudzeniem będzie zdecydowanie trudniejsza. Po pierwszym etapie należy dokładnie wyprać odzież. Jednak należy pamiętać o tym, aby zainwestować w odpowiedni produkt piorący. W przypadku tłustych plam najlepszym rozwiązaniem jest delikatny proszek lub płyn do prania, który nie tylko skutecznie wyczyści odzież, ale także nie zniszczy tkaniny.

Płyn do naczyń - idealny sposób na tłuste plamy!

Jeśli chodzi o usuwanie tłustych plam z odzież i płyn do mycia naczyń - wystarczy połączyć fakty. Ten produkt na co dzień służy do mycia brudnych i tłustych garnków, talerzy i sztućców. Dlaczego miałby sobie nie poradzić z tłustymi plamami na odzieży? Jednak wybierając takie rozwiązanie, należy działać szybko. Najlepiej od razu po zabrudzeniu nałożyć na plamę płyn. Następnie w kilku prostych i szybkich ruchach trzeba pocierać odzież, aby środek dostał się między włókna materiału. Tak przygotowaną odzież można umieścić w pralce i wyprać w delikatnym proszku.

Czy sól pomoże?

Zastanawiasz się jak usunąć tłuste plamy z kolorowych ubrań? Szukasz prostych, domowych sposobów na walkę z tymi zabrudzeniami? Masz w domu sól? To doskonale! Możesz rozpocząć walkę z nieestetycznymi zaciekami. Dzięki tej przyprawie zapomnisz o tłustych plamach. Wystarczy nałożyć odrobinę soli na brudną odzież i kilka razy delikatnie potrzeć. Po tym zabiegu należy zostawić ten artykuł spożywczy na tkaninie na kilka minut, a następnie dokładnie usunąć z niej tłuszcz. W międzyczasie można przygotować miskę z wodą i detergentami. Ten roztwór posłuży do przepłukania zabrudzonego ubrania. Po około 30 minutach należy wszystko spłukać. 

Co na tłuste plamy na ubraniach? Pasta do zębów

Osoby, które już niejednokrotnie walczyły z tłustymi plamami, z pewnością znają co najmniej kilka sposobów na walkę z tym problemem. Nic więc dziwnego, że jednym z rozwiązań jest skorzystanie z pasty do zębów. W jaki sposób przebiega cały proces czyszczenia? Okazuje się, że nie jest to trudne. Wystarczy nałożyć odrobinę pasty na odzież i solidnie pocierać. Następnie, podobnie jak w przypadku użycia płynu do naczyń należy uprać ubrania w delikatnych detergentach.

A może mąka ziemniaczana?

Tłuste plamy na spodniach można usunąć za pomocą mąki ziemniaczanej. Jak to zrobić? Zabrudzenie należy posypać odrobiną mąki i zostawić na kilka minut. W kolejnym kroku za pomocą szczoteczki delikatnie wyczyścić, wypłukać w ciepłej wodzie i gotowe!

 

Warto pamiętać o tym, że mąka ziemniaczana poradzi sobie z usunięciem plam z tkanin delikatnych - jedwabnych, wełnianych, bawełnianych, jak i sztucznych. Czy mąkę można zastąpić czymś innym? Okazuje się, że tak. Podobne właściwości posiada talk czy sproszkowana kreda.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2021
pixel