Bezpieczne zakupy

Blog

Zwężanie spodni: jak zwęzić spodnie w pasie i nogawkach?
2020-11-10

Zwężanie spodni: jak zwęzić spodnie w pasie i nogawkach?

W zakamarkach Twojej szafy kłębią się spodnie, które są za szerokie w pasie lub nogawkach? Zanim się ich pozbędziesz, zastanów się, czy nie możesz ich przerobić. Nadaj spodniom drugie życie! Oto poradnik, który podpowie Ci, jak zwęzić spodnie i przywrócić je do łask.

Jak zwęzić spodnie w pasie?

Spodnie należy dobierać w taki sposób, aby ich zwężanie nie było koniecznością. Masz dość przeróbek? W ofercie spodni damskich Dstreet znajdziesz szeroki wybór modnych produktów. Dzięki różnorodnym rozmiarom z łatwością odszukasz egzemplarz, który będzie dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb.

Czasem jednak zwężanie spodni jest konieczne. Co w takiej sytuacji zrobić? Jak przerobić jeansy lub inne spodnie, by były dobre w pasie? Pierwsza metoda wykorzystuje maszynę do szycia i składa się z następujących kroków:

  1. Odprucie paska i szlufek ze spodni.
  2. Wykonanie przymiarki i zebranie nadmiaru materiału szpilkami (najlepiej symetrycznie po bokach) – aby ułatwić sobie pracę, spodnie należy założyć na lewą stronę.
  3. Zeszycie spodni maszyną do szycia po liniach wyznaczonych przez szpilki w taki sposób, aby nowy ścieg połączył się z oryginalnym ściegiem przy nogawce.
  4. Obcięcie nadmiaru materiału i przeszycie cięcia ściegiem owerlokowym.
  5. Ustalenie wysokości, na której ma leżeć odpruty wcześniej pasek, i przyszycie go ściegiem prostym, dostosowanym gęstością do innych ściegów widocznych na spodniach.
  6. Przyszycie szlufek

Jak zwęzić spodnie w pasie? Gumka alternatywa dla maszyny

Wbrew pozorom zwężanie spodni w pasie nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Co jednak w sytuacji, gdy nie dysponujesz maszyną do szycia? Nie załamuj rąk! Zwężanie spodni w pasie bez maszyny jest jak najbardziej możliwe.

W takim przypadku warto wykorzystać sposób, który praktykowały nasze babki. Czego będziesz potrzebować? Gumki guzikowej, dwóch płaskich guzików i kilku akcesoriów krawieckich, które znaleźć można w każdym domu – nitki, igły, agrafki, nożyczek. A oto instrukcja zwężania spodni w pasie krok po kroku.

  1. Wykonanie od środka spodni dwóch otworków po bokach pasa (Uwaga! Przeciąć należy jedną warstwę materiału).
  2. Przyszycie przy każdym otworku guzika.
  3. Przeciągnięcie gumki za pomocą agrafki przez tył pasa przy wykorzystaniu zrobionych otworków.
  4. Przełożenie guzików przez otwory w gumce

Prawda, że proste? Nie wiesz, jak zwęzić jeansy w pasie dla swojego dziecka? Powyższy sposób idealnie się do tego nadaje. Dzięki gumce spodnie mogą bowiem „rosnąć w pasie” wraz z Twoją pociechą.

Jak zwęzić spodnie w nogawkach?

Bywa, że spodnie są za duże nie w pasie, ale w nogawkach. Żeby tego uniknąć, warto szukać rozwiązań w ofertach, takich jak https://dstreet.pl/pol_m_Odziez-Meska_Spodnie-853.html, gdzie znaleźć można szeroki wybór atrakcyjnych spodni. Jak jednak zmniejszyć spodnie w nogawkach, gdy sytuacja tego wymaga?

W tym celu należy przewrócić spodnie na lewą stronę i przyłożyć do nich egzemplarz, który leży na Tobie idealnie. Następnie przy pomocy pisaka lub mydełka trzeba zaznaczyć różnicę w materiale. W kolejnym kroku należy odciąć nadmiar materiału, pozostawiając ok. 1-1,5 cm na szew. Na koniec pozostaje przeszyć spodnie maszyną wzdłuż narysowanej pisakiem linii. Warto pamiętać, że nowy szew musi się płynnie łączyć z pierwotnym szwem. Zapewni to estetyczny wygląd spodni.

Jeżeli nie masz egzemplarza, który możesz przyrównać do spodni, by wiedzieć, ile materiału obciąć, wywróć spodnie na lewą stronę i załóż je, a następnie zaznacz szpilkami miejsce cięcia. Dalej postępuj zgodnie z powyższymi wskazówkami.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2020
pixel