Bezpieczne zakupy

Blog

Wiosenna elegancja - sportowe marynarki
2018-04-10

Wiosenna elegancja - sportowe marynarki

Sportowa marynarka (ang. sport coat / blazer) to świetna alternatywa dla klasycznych marynarek i garniturów. Pozwalają zachować elegancki wygląd, przy maksymalnej wygodzie. Męska elegancja to nie tylko klasyczne garnitury, z którymi kojarzy się sztywny styl. Wielu Panów ucieszy fakt, że marynarka nie musi mieć dopasowanych spodni. Piękna pogoda i coraz wyższe temperatury wymagają dostosowania odpowiedniego ubioru. Z drugiej strony, sportowe marynarki w okresie wiosenno-letnim idealnie sprawdzą się w biurze. Jak rozpoznać marynarkę sportową i jak ją nosić? Zapraszamy do dalszej części artykułu!

Tkanina i krój marynarek sportowych

Warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności na użyty materiał. Charakterystyczna dla marynarek sportowych jest faktura i kolor. Najczęściej są grubsze i bardziej szorstkie oraz występują w przeróżnych konfiguracjach wzorów i barw. Najczęściej stosowanymi tkaninami do produkcji sportowych marynarek są: wełna, len, bawełna, ale także sztruks, dżins czy tweed. Oprócz tego marynarki sportowe wyróżniają się poprzez: łaty na łokciach, sztruksowych wszyciach, dodatkowe otwory na guziki, jedno rozcięcie z tyłu czy skośne kieszenie. Na wiosenną i letnią porę najlepszym wyborem będzie sięgnięcie po marynarkę z lnu lub bawełny. Zapewnia dobrą wentylację i odpowiednią wagę.

Kolor i wzór sportowej marynarki

Warto szukać marynarek męskich w kolorach uniwersalnych, pasujących do różnych sytuacji, ale przede wszystkim do reszty ubrań - spodni i butów. Idealna okaże się marynarka w kolorze granatowym na bardziej formalne spotkania. Na codzienne potrzeby lepiej wybierać spośród jasnych kolorów. To samo dotyczy wybierania wzorów. Postaw na uniwersalność w połączeniu z innymi ubraniami i wykorzystaniem przy różnych okazjach.

Gdzie nosić sportową marynarkę?

Mimo kojarzącej się mocno nazwy z nieformalnymi spotkaniami, na szczęście można ją nosić przy różnych okazjach. Najprościej można odpowiedzieć, że męskie sportowe marynarki są dobre na co dzień. Jednakowo, można je nakładać z powodzeniem na bardziej oficjalne okazje. Można je założyć do restauracji, przy spotkaniach ze znajomymi, na rozmowę o pracę (nadają luźny, acz elegancki styl), na kolację czy do pracy.

Dbaj o swoją marynarkę

Jakby nie patrzeć, męska elegancja to hasło, które przywołuje pozytywne skojarzenia. Warto nie burzyć tych korelacji i być zawsze przygotowanym na zmianę ubioru. Absolutnie niedopuszczalne jest, aby marynarka była brudna lub wygnieciona. Jeśli pranie to tylko w pralni chemicznej. Na ogół koszt takiego prania jest stosunkowo niski, a samo pranie wystarczy raz na kilka miesięcy.

Dopasowanie marynarki do sylwetki

Warto mieć to na uwadze, że świetna marynarka sportowa to dopasowana marynarka. Nie może występować problem z jej zapięciem, powinna lekko przylegać do ciała, ale nie może krępować ruchów.

Akcesoria i dodatki do marynarki sportowej

Dla dodania elegancji marynarce sportowej, z powodzeniem można stosować poszetki (ozdobne chusteczki w klapie). Natomiast zaleca się unikania wkładania obszernych i ciężkich przedmiotów do którychkolwiek kieszeni. Psuje to harmonię i elegancki styl marynarki. Do noszenia dokumentów, kart płatniczych i gotówki najlepiej sprawdzi się wizytownik.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2018
pixel