Bezpieczne zakupy

Blog

Strój na jogę - jakie spodnie do jogi wybrać?
2020-01-14

Strój na jogę - jakie spodnie do jogi wybrać?

Jeszcze kilka lat temu joga wydawała się modą i zwykłym, przemijającym trendem. Aktualnie jest ona bardzo popularna i to nie tylko w Polsce. Choć jeszcze niedawno praktykowali ją jedynie celebryci, dziś z tej gimnastyki korzysta coraz więcej osób chcących poprawić swoje zdrowie, samopoczucie oraz przede wszystkim kondycję. Pamiętajmy, że do ćwiczeń jogi potrzebny jest nam swobodny i komfortowy strój, który nie będzie krępować naszych ruchów.

Dlaczego warto ćwiczyć jogę?

Joga to ćwiczenia, które służą doskonaleniu ciała, ducha i umysłu. Jej pozytywny wpływ na zdrowie fizyczne oraz psychiczne został potwierdzony przez wiele badań. Regularna gimnastyka pomaga zwiększyć świadomość ciała, co może przydać się nawet podczas siedzenia przy biurku (bez obciążania kręgosłupa) czy chodzenia w szpilkach. Oczywiście zalet jest o wiele więcej i można wymieniać je w nieskończoność. Jednak warto dodać, że joga zwiększa wydolność płuc i co ważne dla pań - reguluje gospodarkę hormonalną. Pamiętajmy, że tego rodzaju ćwiczenia może uprawiać praktycznie każdy - niezależnie od wieku i kondycji fizycznej.

Jak wybrać strój na jogę?

Zacznijmy od tego, że niewłaściwie dopasowane ubrania do jogi z pewnością odbiorą nam całą radość z ćwiczeń, powodując dyskomfort, co może negatywnie wpłynąć na poziom skupienia podczas gimnastyki. Praktykując jogę, musimy czuć się swobodnie, aby wykonywane przez nas ruchy nie były skrępowane. Dlatego podczas zakupu wybierajmy odpowiednio elastyczny i idealnie dopasowany do ciała strój.

Funkcjonalność i wygoda to dwie podstawowe cechy, jeśli chodzi o ubrania do jogi. Komplet odzieży sportowej nie powinien być ani zbyt luźny, ani też za ciasny. Model oversizowy z pewnością będzie się zsuwał lub spadał i tym samym powodował rozdrażnienia, a np. obcisły top wywoła otarcia.

Wybierając idealny strój do jogi, warto skupić swoją uwagę na oddychających materiałach. Najlepszym rozwiązaniem jest bawełna oraz elastyczne tkaniny wykorzystywane do produkcji odzieży sportowej. Pamiętajmy, że te ostatnie zatrzymują wilgoć w środku.

Spodnie czy legginsy?

To, czy zdecydujemy się na spodnie dresowe, spodenki czy legginsy zależy wyłącznie od naszych indywidualnych preferencji. Jeśli to właśnie w spodenkach czujemy się najlepiej - postawmy na nie. Jednak większość pań praktykujących jogę wybiera legginsy. Nie bez powodu otrzymały one miano “drugiej skóry” - nie krępują naszych ruchów i w żaden sposób ich nie ograniczają. Na tego typu zajęciach możemy poszaleć z kolorami i wybrać różowe spodnie dresowe FITT lub coś w nieco ciemniejszym odcieniu np. niebieskie spodnie dresowe FITT. Panie gustujące w ciemnych barwach mogą postawić na czarne spodnie dresowe FITT. Ciekawym rozwiązaniem są także dostępne na rynku modele z wysokim stanem, które nie tylko zapewniają wygodę, lecz także dodatkowo ładnie modelują okolice talii.

A co na górę? Topy damskie do ćwiczeń

Najlepszym rozwiązaniem na zajęcia są przylegające do ciała t-shirty lub tzw. “bokserki”. Pamiętajmy o tym, że decydując się na zakup luźnej koszulki do jogi , narażamy się na ryzyko zsunięcia się stroju podczas wykonywania niektórych pozycji. Gładki biały t-shirt damski pozwoli na kontrolę ułożenia sylwetki. Dla pań, które preferują nietuzinkowe i kolorowe outfity na sali treningowej polecamy żółte, różowe i fioletowe t-shirt’y.

Schludny wygląd na sali treningowej ma znaczenie i nie da się temu zaprzeczyć. Na zajęciach z jogi każda przedstawicielka płci pięknej chce się czuć nie tylko swobodnie, lecz także kobieco. Zakup modnej i estetycznej odzieży sprawi, że jeszcze chętniej pobiegniemy na nasze ulubione zajęcia.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020
pixel