Bezpieczne zakupy

Blog

Spodnie z wysokim stanem - dla kogo i do jakiej figury?
2019-11-05

Spodnie z wysokim stanem - dla kogo i do jakiej figury?

Sformułowanie „wysoki stan” słyszała prawdopodobnie każda kobieta, która lubi chodzić w spodniach. Dziś jest to bardzo modny sposób szycia spodni - korzystnie wyglądają w nim zarówno nieco bardziej pulchne Panie, jak i te szczupłe, które podkreślają w ten sposób swoją figurę.

Wysoki stan – kiedy był najmodniejszy?

Wbrew pozorom, spodnie z wysokim stanem nie są wcale reliktem przeszłości. Choć najpopularniejsze były w latach 80., to do dziś jest to ważny fason damskich spodni (zwłaszcza, że wciąż rośnie liczba miłośniczek stylu vintage). Wystarczy przejrzeć aktualne propozycje najważniejszych producentów casualowej mody damskiej, by przekonać się jak popularne jest to obecnie rozwiązanie.

A cóż w ogóle dokładnie ono oznacza? Określenie „wysoki stan” odnosi się do tego, jak zrobiona jest górna część spodni. Jest to przeciwieństwo biodrówek. Spodnie z wysokim stanem to taki fason, gdzie przedni guzik znajduje się co najmniej na wysokości pępka, czyli jest to wariant sięgający stosunkowo wysoko – zakrywający praktycznie całą, dolną część brzucha.

Wysoki stan – odpowiedni wzrost i budowa ciała

Do jakiego wzrostu jest najlepiej nosić spodnie z wysokim stanem? Jest to fason wskazany przede wszystkim dla osób co najmniej średniego wzrostu, jeżeli nie wysokich. Niska kobieta będzie wyglądać w tego typu odzieży po prostu niezgrabnie – nie będzie widać jej talii.

Wysoki stan skraca optycznie sylwetkę. Jeżeli jesteśmy więc wysokie (co w odniesieniu do kobiety oznacza z reguły ponad 170 cm wzrostu) możemy śmiało inwestować w spodnie z wysokim stanem. Także nieco niższe Panie nie powinny się obawiać tego typu fasonu.

A co z odpowiednią budową ciała? Wysoki stan to rozwiązanie wybierane często przez, które mają nieco więcej kilogramów, i muszą jakoś poradzić sobie z wystającym brzuszkiem. Osoba otyła w biodrówkach wygląda szczególnie niekorzystnie. Jeżeli natomiast założymy spodnie z wysokim stanem – niesforny brzuszek zostanie estetycznie przytrzymany, i nie będzie tak bardzo rzucać się w oczy.

Co z osobami o zgrabnej sylwetce? Jeśli jesteśmy szczupłe nie oznacza to wcale, że nie powinnyśmy wybierać spodni z wysokim stanem. Wprost przeciwnie! Wybierając ten właśnie rodzaj spodni możemy bardzo dobrze podkreślić zalety naszej figury.

Wysoki stan a nogawki spodni

Wysoki stan może występować z różnymi rodzajami nogawek. Zarówno krótszymi – choćby tak krótkimi, jak w modnych spodniach „cygaretkach”, gdzie nogawka kończy się ok. 8 cm przed kostką, jak i dłuższymi. Możemy zdecydować się na dłuższe nogawki, gdyż dają one efekt wizualnego wyszczuplenia sylwetki. Można też zdecydować się na delikatnie zwężany wariant.

Wyższe Panie, mają kilka podstawowych rodzajów nogawek do wyboru: slim - czyli wersja obcisła, regular – czyli nogawka prosta oraz wersja luźniejsza (określana czasem jako „mom”).

Stylizacje z wysokim stanem

Wysoki stan dobrze wygląda w zestawieniu z luźną bluzką, która nie musi być zbyt długa. Do bardziej obcisłych nogawek w tego typu spodniach świetnie sprawdzą się na przykład szpilki lub sandałki – będziemy prezentować się naprawdę kobieco. Jeżeli mamy zgrabne nogi i wyraźnie zaznaczone kostki, warto to uwypuklić, gdyż wielu mężczyzn jest bardzo czułych na piękno tego elementu damskiej sylwetki.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2019
pixel