Bezpieczne zakupy

Blog

Składanie koszuli do walizki: jak złożyć koszulę żeby się nie pogniotła?
2020-02-11

Składanie koszuli do walizki: jak złożyć koszulę żeby się nie pogniotła?

Przed Tobą podróż służbowa na którą musisz zabrać ze sobą elegancki strój? Niestety podróżowanie z walizką pełną koszul i marynarek jest dość problematyczne, ponieważ tego typu ubrania łatwo się gniotą, a u celu nie wyglądają już tak elegancko jakbyśmy się tego spodziewali. Na szczęście istnieje co najmniej kilka trików, które warto wykorzystać przy pakowaniu, aby koszule i marynarki były pozbawione wszelkiego rodzaju fałd oraz zagnieceń.

Jak pakować koszule?

Ochrona eleganckich ubrań przed pognieceniem w trakcie podróży to nie lada wyzwanie. Koszule damskie, męskie, a także wszelkiego rodzaju marynarki, żakiety i odświętne sukienki łatwo gniotą się bagażu co sprawia, że po przyjeździe na miejsce nie wyglądają już tak dobrze jak po prasowaniu. Ma na to wpływ przede wszystkim fakt, że włożona do torby odzież jest zwykle mocno ściśnięta. Z tego powodu nawet najmniejsza fałdka może zmienić się w widoczne zagniecenie. Na piękny wygląd eleganckiej białej koszuli męskiej PREMIUM z długim rękawem ma również wpływ to, że podczas podróży wszystkie elementy garderoby zahaczają się o siebie i pocierają nawzajem, przez co naszej odzieży pojawiają się kolejne fałdki i zagniecenia.

W trakcie pakowania musimy pamiętać o tym, aby najbardziej eleganckie ubrania, które chcielibyśmy ochronić przed pognieceniem się, powinniśmy położyć na samą górę lub w te miejsce w walizce, które jest zabezpieczone siatką. Takie umiejscowienie wyprasowanej białej koszuli damskiej SONIA z gipiurowym wykończeniem sprawi, że inne ubrania nie będą o nią zahaczać, a także nie przygniotą jej zbyt mocno. Ciekawym rozwiązaniem jest także włożenie eleganckich części garderoby do plastikowego woreczka lub worka strunowego. Materiał zabezpieczony w ten sposób nie będzie się już tak bardzo ocierał o pozostałe ubrania i nie znajdziemy na nim żadnych fałdek oraz brzydkich zagnieceń.

Jak złożyć koszulę do walizki?

Podróżujesz środkami komunikacji miejskiej? W pensjonacie do którego się wybierasz nie będzie możliwości skorzystania z żelazka? W takim przypadku jedynym rozwiązaniem jest umiejętne pakowanie, aby odzież zachowała odpowiednią formę. Jak powinno przebiegać składanie koszuli z długim rękawem?

Na samym początku należy dokładnie wyprasować te elementy garderoby, które planujemy zabrać ze sobą w dłuższą podróż. Następnie powinniśmy ułożyć odpowiednio kołnierzyk koszuli i zapiąć jej wszystkie guziki. Cały proces powinien odbywać się na płaskim podłożu, aby “plecy” były skierowane do góry. Nie zapominajmy także o wygładzeniu wszystkich nierówności. Nawet szybkie składanie odzieży musi odbywać się z dbałością o najmniejsze szczegóły. Jeśli koszula została przez nas odpowiednio przygotowana, czas na zasadniczą część całego procesu - złóż do środka 20-centymetrowy fragment dowolnego boku koszuli, a następnie umieść na nim rękaw. Pamiętaj jednak o tym, aby w miarę równomiernie go rozlokować. Tę samą czynność wykonujemy z drugim bokiem. W ostatnim kroku składamy odzież na pół, zaś w walizce umieszczamy ją kołnierzykiem “do góry”. Zastosowanie takiej techniki składania ubrań pozwoli zredukować prawdopodobieństwo pojawienia się zagnieceń i fałdek.

I tak w skrócie - o czym należy pamiętać podczas pakowania? Po pierwsze, jeżeli zamierzamy zabrać ze sobą koszulę, warto ją najpierw wyprasować. Po drugie, już w czasie składania zwróćmy uwagę na jakiekolwiek nierówności. Jeśli często podróżujemy powinniśmy zaopatrzyć się w specjalne etui na koszulę, dzięki któremu zostanie ona oddzielona od pozostałych rzeczy przewożonych w walizce.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2020
pixel