Bezpieczne zakupy

Blog

Pranie kurtki puchowej: jak prać i suszyć kurtkę puchową?
2020-11-03

Pranie kurtki puchowej: jak prać i suszyć kurtkę puchową?

Zimą, kiedy ujemne temperatury i nieprzyjemny wiatr dają się mocno we znaki, jednym z najbardziej przydatnych elementów garderoby jest kurtka puchowa. Zapewnia ona optymalny komfort cieplny. Jest wygodna, a zarazem lekka. Jeżeli jednak cały rok przeleżała w szafie, warto ją odświeżyć. Czy pranie kurtki puchowej jest dozwolone? Jak wyprać kurtkę puchową, by jej nie zniszczyć?

Jak prać kurtkę puchową? Ręcznie, czy w pralce?

Kurtki puchowe cieszą się jesienią i zimą dużą popularnością. Doskonale bowiem chronią przed trudnymi warunkami pogodowymi. Są ciepłe i wygodne, a na dodatek nie krępują ruchów, dzięki czemu z powodzeniem można je nosić na co dzień. Nic więc dziwnego, że kurtki puchowe dostępne w kategorii męskich kurtek zimowych oraz w kategorii damskich kurtek zimowych Dstreet cieszą się dużą popularnością.

Po modele z pierzem równie chętnie sięgają panie. Współcześnie projektowane kurtki puchowe nie tylko są ciepłe i wygodne, ale również mają atrakcyjny design. Stanowią więc doskonałe uzupełnienie zimowej stylizacji. Pojawia się jednak pytanie. Jak prać puchowe kurtki, by zachowały swoje walory wizualne i użytkowe na dłużej?

W pierwszej kolejności warto dowiedzieć się, czy pranie kurtki puchowej w pralce automatycznej jest w ogóle możliwe, czy może lepiej zrobić to ręcznie? Żeby odświeżyć okrycie wierzchnie z pierza lub usunąć z niego zabrudzenia, wcale nie trzeba dużo wysiłku. Pranie kurtki puchowej w pralce jest bowiem jak najbardziej możliwe. To najwygodniejszy, a zarazem najbezpieczniejszy sposób na przywrócenie odzieży blasku. Trzeba tylko pamiętać o zachowaniu pewnych zasad.

Jak prać puchową kurtkę w pralce?

Żeby kurtka puchowa nie uległa zniszczeniu podczas prania w pralce automatycznej, należy wybrać delikatny program i ustawić niską temperaturę – 20-40 st. Celsjusza. Ograniczyć trzeba również wirowanie – 600 obrotów na minutę w zupełności wystarczy. To uniwersalne wskazówki, które sprawdzają się w przypadku większości puchowych kurtek. Zanim jednak wypierzesz swój egzemplarz, przeczytaj informacje zawarte na metce. Może się bowiem okazać, że wymaga on szczególnej troski.

Kurtka puchowa zbita po praniu? To częsty problem, któremu można zapobiec. Wystarczy namoczyć kurtkę w letniej wodzie i przez chwilę ją ugniatać. Pozwoli to pozbyć się powietrza z puchu. Można również wrzucić do bębna kilka piłeczek tenisowych i wyprać z nimi kurtkę. Co ważne, pranie puchowej kurtki wymaga również zastosowania odpowiednich detergentów. Najlepiej sprawdzają się te przeznaczone do pierza. To rozwiązania, które nie tylko dobrze usuwają zabrudzenia, ale również zmniejszają ryzyko zbicia się puchu.

Jak suszyć kurtkę puchową?

Skoro już wiadomo, jak prać kurtki puchowe, pora poznać tajniki ich suszenia. Egzemplarze z pierza z powodzeniem można suszyć w pralko-suszarce lub suszarce bębnowej. Wystarczy wybrać delikatny program i ustawić temperaturę nie wyższą niż 60 st. C. Do jej bębna również warto włożyć kilka piłek tenisowych, co pozwoli rozbić puch.

Można również rozłożyć kurtkę na płaskim podłożu, najlepiej w przewiewnym miejscu, i pozostawić do wyschnięcia. Co kilka godzin należy jednak przewracać odzież, oklepywać ją, lekko strzepywać i ręcznie rozbijać puch. W przeciwnym razie wypełnienie zbije się w grudki.

Pranie kurtek puchowych i ich suszenie wymaga nieco zaangażowania. Gra jest jednak warta świeczki. Odpowiednia pielęgnacja pozwoli użytkować okrycie przez wiele lat. Szukasz atrakcyjnych egzemplarzy? Kurtki damskie puchowe to strzał w dziesiątkę!

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2020
pixel