Bezpieczne zakupy

Blog

Pranie jeansów w pralce: jak, z czym i w jakiej temperaturze prać jeansy?
2020-04-14

Pranie jeansów w pralce: jak, z czym i w jakiej temperaturze prać jeansy?

Aktualnie na rynku odzieżowym nie znajdziemy bardziej popularnej, a także lubianej części garderoby niż jeansy. Nie da się ukryć, że nadają się one na każdą okazję, każdą porę roku i dnia. Ogromna ilość fasonów i kolorów sprawia, że każdy z nas jest w stanie dobrać sobie spodnie idealne. Spodnie jeansowe nosimy bardzo często, więc powinniśmy także należycie o nie dbać. Z tego tekstu dowiesz się jak prać jeansy.

W jakiej temperaturze prać jeansy?

Idealne jeansy damskie powinny dobrze leżeć i podkreślać atuty naszej figury. Jak więc powinna wyglądać ich odpowiednia pielęgnacja? Podczas prania musimy pamiętać przede wszystkim o odpowiednią temperaturę, w jakiej pierzemy jeansy. Aby wybrany przez nas model nie stracił koloru i fasonu, powinniśmy wyprać go w niskiej temperaturze np. 30 stopni. Pod wpływem wyższych temperatur spodnie mogą wyblaknąć, a także skurczyć i źle układać na ciele.

Częstotliwość prania jeansów: rzadko i umiejętnie

Nie da się ukryć, że jeansy nie przepadają za praniem. Każde kolejne zetknięcie z wodą i środkami piorącymi po pierwsze wypłukuje kolor, a po drugie ma ogromny wpływ na ich formę. Dlatego pierzmy je ostateczności - wyłącznie wtedy, kiedy jest to naprawdę potrzebne. Co zrobić, żeby jeansy się skurczyły?

Spodnie z tego materiału należy prać wtedy, gdy tego potrzebują. To jasne, że brudne jeansy o nieprzyjemnym zapachu należy niezwłocznie wyprać. Jednak spodnie, które założyliśmy np. na kilkunastominutowe zakupy w supermarkecie - niekoniecznie. Niezwykle ważne jest, aby w tym przypadku zachować zdrowy rozsądek, a jednocześnie mieć na uwadze fakt, że każde pranie niestety pogarsza wszelkie wizualne aspekty tych spodni.

Cenne wskazówki, czyli jak prać jeansy

Przed wrzuceniem jeansów do pralki opróżnij wszystkie kieszenie, a także zabezpiecz pralkę przed uszkodzeniem, aby nie zniszczyć rzeczy, które znajdują się w kieszeniach i...pralki. Pamiętajmy także o zapięciu wszystkich guzików i suwaków. Następnie odwracamy spodnie na drugą stronę - to bardzo ważne i wybieramy cykl prania z mniejszą ilością obrotów. Klasyczne niebieskie jeansy należy prać w proszku lub płynie do tkanin kolorowych. Jeśli nasze spodnie są czarne, warto zainwestować w detergenty przeznaczone do tego koloru.

Jak prać jeansy żeby nie straciły koloru?

Osoby, które uwielbiają jeansy, wiedzą, że brak odpowiedniej pielęgnacji sprawi, że spodnie wykonane z denimu stracą piękny i intensywny kolor. Aby temu zapobiec, należy przestrzegać poniższych zaleceń:

  • pierz jeansy w niskiej temperaturze (max. 30 stopni),
  • odwróć spodnie na lewą stronę,
  • susz spodnie płasko lub zaczepione w pasie.

Czas na suszenie

Opowiadając o kwestiach związanych z suszeniem, warto wspomnieć, że denim nie lubi ciepła. Dlatego powinniśmy ograniczyć zarówno suszenie na słońcu, jak i na grzejniku. W miarę możliwości zalecane jest także ograniczenie prasowania. Najlepszym rozwiązaniem jest wywieszenie jeansów na suszarce lub na specjalnie przygotowanym sznurku do suszenia na powietrzu. Jednak wybierając to drugie rozwiązanie, należy unikać słonecznych miejsc.

Spodnie jeansowe to nie zakup na kilka tygodni. Te modele często służą nam przez co najmniej kilka miesięcy, dlatego podczas ich pielęgnacji warto wziąć pod uwagę wszystkie umieszczone powyżej wskazówki. Sprawdź koniecznie przygotowane przez nas modele i wybierz coś dla siebie na nadchodzący letni sezon.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2020
pixel