Bezpieczne zakupy

Blog

Podwijanie nogawki w spodniach - jak podwijać nogawkę?
2019-02-26

Podwijanie nogawki w spodniach - jak podwijać nogawkę?

Moda na podwinięte nogawki trwa już od dobrych kilku sezonów i dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Mogłoby się wydawać, że sama czynność należy do banalnie prostych, okazuje się jednak, że umiejętne i estetyczne podwinięcie w stylu pinroll wcale nie jest takie oczywiste. Jaka jest geneza trendu? Podwijanie spodni zaczęło się w latach 90. XX wieku w Londynie, gdy ówczesna młodzież chciała wyeksponować noszone buty. Dziś cel zabiegu pozostał w zasadzie taki sam, choć można dorzucić do niego również względy praktyczne.

Jak podwijać spodnie?

Aby uzyskać prawidłowy efekt, w którym nogawka nie będzie ani za dużo, ani za mało podwinięta, należy zastosować się do kilku zasad. W pierwszej kolejności lekko podciągamy nogawkę do góry, aby odsłonić kostkę. Łapiemy za końcówkę od wewnętrznej strony spodni, robiąc zakładkę. Cały czas przytrzymując ją palcem, podwijamy pierwszą warstwę nogawki, na szerokość mniej więcej 2,5 cm. Następnie podwijamy drugi raz, wciąż trzymając zakładkę. W ten sposób powstał pinroll. Podwinięte nogawki należy wyrównać, tak aby ich długość była taka sama z każdej strony. Przy prawidłowym wykonaniu, spodnie powinny kończyć się tuż nad kostką. Dwukrotne podwijanie daje większą pewność, że cała konstrukcja dłużej się utrzyma i dodatkowo nie powstaną nieestetyczne marszczenia.

Podwijanie nogawek – jakie spodnie?

Podwinięte nogawki u mężczyzn sprawdzają się zarówno przy wąskich, jak i nieco szerszych spodniach. Należy jednak mieć na uwadze, że mocno dopasowanych rurek być może nie da się podgiąć dwukrotnie. Pinroll jeans będzie świetnie wyglądać w spodniach o prostej nogawce. Tego typu modele są na tyle luźne, że bez problemu uda się uzyskać pożądany efekt, bez zbędnego uciskania. Cały zabieg najlepiej przeprowadzać na spodniach wykonanych z dosyć sztywnych materiałów, takich jak jeans. W przeciwnym wypadku pinroll może się rozwijać.

Co jeśli podwijanie nadal sprawia nam problem? Jak zwęzić spodnie w nogawkach na stałe? W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie zakup joggerów, które charakteryzują się wszytym ściągaczem. Komfortowy krój i miękkie materiały sprawiają, że ten rodzaj spodni może być noszony na co dzień.

Jak podwinąć spodnie? – dodatkowe porady

Dawniej moda na podwijane nogawki dotyczyła przede wszystkim przedstawicieli różnych subkultur oraz środowiska hip-hopowego. Dziś trend wykorzystują praktycznie wszyscy, począwszy od młodzieży, po dorosłych. Wiedząc już jak podwijać nogawki, o jakich zasadach należy jeszcze pamiętać, by uzyskać najbardziej zadowalający efekt?

  • Pomimo tego, że trend jest widoczny na polskich ulicach w zasadzie przez cały rok,lepiej zrezygnować z niego w okresie zimowym. Nie tylko wzbudza on rozbawienie, ale dodatkowo naraża nas na problemy zdrowotne.
  • Jakie buty pasują do podwiniętych nogawek? Wiele zależy od charakteru spodni. W przypadku jeansów, doskonałym wyborem będą sneakersy. Jeśli nosimy lniane lub bawełniane chinosy, w okresie letnim warto postawić na mokasyny lub espadryle.
  • Jednym z gorących trendów jest łączenie podwiniętych spodni, zazwyczaj chinosów, z klasycznymi półbutami i kolorowymi skarpetkami. To rozwiązanie jest polecane odważnym panom, którzy nie boją się eksperymentować z modą.
  • Podwinięte spodnie skracają sylwetkę. Z tego względu niscy panowie powinni być bardzo ostrożni w tworzeniu stylizacji. Jak zwęzić nogawki w takim przypadku? Można spróbować podwinąć spodnie tylko jeden raz, wybierając dopasowane modele i zestawiając je ze sneakersami z dodającym kilku centymetrów systemem amortyzacji.
Pokaż więcej wpisów z Luty 2019
pixel