Bezpieczne zakupy

Blog

Modna 30-latka: ubrania i stylizacje dla kobiet po 30-ce
2019-09-03

Modna 30-latka: ubrania i stylizacje dla kobiet po 30-ce

Niektórzy mawiają, że im człowiek starszy – tym lepiej trzeba się ubierać. Jak powinna ubierać się modna kobieta po 30-stce? Jest to już wiek, w którym nie wypada zakładać pewnych rzeczy, bardziej kojarzących się z licealistkami lub młodymi studentkami. One mogą pozwolić sobie na zdecydowanie więcej: więcej luzu, ekstrawagancji oraz zaskakujących zestawień różnych kolorów, tkanin i stylów. Po 30-stce trzeba już bardziej myśleć o pewnej dozie elegancji i umiaru.

Strój i obowiązki zawodowe 30-latki

Nie znaczy to jednak, że ubrania dla 30-latki muszą być kolekcją nudnych i monotonnych krojów. W tym wieku większość kobiet jest aktywna zawodowo. Przestrzeganie firmowego dress code’u to absolutna konieczność. Tutaj wszystko zależy od polityki danego przedsiębiorstwa, która często jest powiązana z branżą. Pracując w ambasadzie jako sekretarka, będziesz zobowiązana do nienagannej elegancji na oficjalnym poziomie. A jeżeli jesteś zatrudniona w firmie o mniej wymagającym profilu działalności – Twoje stylizacje mogą bardziej oscylować w granicach typowego casualu. Modny t-shirt i wygodne dżinsy, utrzymane w kolorystyce, która jest Ci najbliższa, zazwyczaj będą dobrym pomysłem.

Jeżeli pracujemy bezpośrednio z ludźmi, starajmy się dążyć do bardziej eleganckiego stroju – to, jak wyglądamy, jest w znacznym stopniu wyrazem naszej postawy względem innych osób. Zadbany wygląd i stylizacja adekwatna do sytuacji będą ważnym sygnałem dla otoczenia, że odnosimy się do ludzi z szacunkiem.

Stylizacje dla 30-latki - co jest modne tej jesieni?

Jednak praca i spędzany w niej czas to nie całe życie. Wyjście na jesienny spacer, kawa z koleżankami, wyjście na zakupy lub do kina – to tylko nieliczne z przykładów możliwych sytuacji, w których znajduje się często każda z nas.

Stylizacje dla 30-latki mogą być bardzo różnorodne. Jeżeli lubisz pikowane rzeczy – doskonale się składa. Choć jest to pewien evergreen na rynku odzieżowym, w tym sezonie projektanci szczególnie zwrócili uwagę na pikowane kurtki. Szczególnie dobrze wyglądają w nich drobniejsze osoby. Z reguły taka kurtka jest dosyć opięta, nie daje zbyt wiele luzu, co jednak wcale nie znaczy, że nie jest wygodna.

Innym modnym rodzajem stroju, który nadaje się na bardzo wiele okazji, jest kwiecisty kombinezon. W tym sezonie szczególnie warto zwrócić uwagę na kwieciste wzory – zgrabna dziewczyna będzie wyglądać w nich bardzo kobieco i subtelnie.

Dodatki do stylizacji dla modnej 30-latki

Choć obecnie w modzie panuje dużo większa swoboda, niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu i modne stało się mieszanie stylów. Na przykład nikogo nie zdziwią już sportowe buty do luźnego żakietu (byle nie wieczorowego). Modna 30-latka stoi przed stosunkowo trudnym zadaniem, gdy chce wyglądać oryginalnie, jednak bez przesady. Dobrym sposobem na podkreślenie swojej odrębności może być inwestycja w niebanalne dodatki: ulubione kolczyki, niebanalna broszka lub bransoletka – to wszystko może zdecydowanie dodać Ci uroku.

Jak ubierać się z klasą? Zasady ubierania się po 30-stce

Podsumowując: jak ubierać się z klasą, kiedy jesteś już po 30-stce? Jest kilka prostych zasad, których warto przestrzegać: zakładając luźną górę, wybierz bardziej obcisłe spodnie, i na odwrót. Stworzy to ciekawą stylizację. Będziesz wyglądać bardziej energicznie.

Dobrze jest też zadbać o to, by Twoja torba była w podobnym, a najlepiej tym samym kolorze co buty. Jeżeli kolory są inne – zachowaj przynajmniej ten sam styl. I na koniec rada, odnosząca się do kolorystyki: jeżeli nie jesteś pewna, co w pełni odda Twój dzisiejszy nastrój, nie przekraczaj liczby 3 kolorów jednocześnie. Ich większa liczba może wyglądać niekorzystnie – i wywoływać wrażenie pewnego rodzaju chaosu.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2019
pixel