Bezpieczne zakupy

Blog

Moda dla niskich mężczyzn - w jakich ubraniach niski facet wygląda najlepiej?
2020-06-30

Moda dla niskich mężczyzn - w jakich ubraniach niski facet wygląda najlepiej?

Nie da się ukryć, że odpowiednio dobrany strój jest w stanie diametralnie zmienić wygląd mężczyzny. I jak wszyscy doskonale wiemy, natura nie każdego obdarzyła wysokim wzrostem. Na szczęście odpowiednie spodnie, koszula i oryginalne dodatki wystarczą, aby skutecznie odwrócić wzrok od mankamentów sylwetki. Jeśli chcesz dodać sobie kilku centymetrów, koniecznie przeczytaj ten tekst i zapoznaj się z kilkoma modowymi wskazówkami.

Jak powinien ubierać się (niski) mężczyzna?

Niżsi mężczyźni z pewnością wiedzą, że prawidłowe podkreślenie proporcji przy ich wzroście jest wręcz obowiązkowe. Luźny styl i jaskrawe kolory? Niestety nie, nie tędy droga! Oczywiście wyłącznie wtedy, gdy nie chcesz wyglądać jak Danny de Vito w jednej ze swoich komedii. Warto pamiętać o tym, że dobrze dopasowane spodnie połączone z marynarką w odpowiednim rozmiarze, czyli nie za luźną, dodadzą męskości, a także siły każdej aparycji.

Podobnie jest w przypadku zbyt małych ubrań. Takie fasony sprawiają, że niski facet wygląda niemal jak przerośnięty nastolatek. Warto dodać, że z tego typu odzieżą mają też problem wysocy mężczyźni, którzy zakładają np. zbyt krótkie spodnie. Nie da się ukryć, że każdy z nas ma czasami chęć założyć pierwszą lepszą rzecz, która leży w szafie, ale niestety nie zmienia to faktu, że cierpi na tym nasz wizerunek.

Kolorowa moda dla niskich

Kolor, w stylizacjach dla niskich mężczyzn odgrywa naprawdę ogromną rolę. I nie chodzi tu wyłącznie o barwę, którą wybierzemy, lecz przede wszystkim o jej umiejscowienie. Pamiętajmy o tym, aby podczas kompletowania stylizacji unikać tzw. przecinania sylwetki poziomo. Chodzi tu o to, aby nie wybierać m.in. kontrastującego t-shirtu lub paska do spodni. Najlepszym rozwiązaniem są jednak monochromatyczne zestawy, czyli np. połączenie granatowych spodni męskich z granatową koszulą męską premium. Taki outfit sprawi, że mężczyzna będzie wydawał się optycznie wyższy.

Spodnie dla niskich

W przypadku spodni na co dzień oraz modeli do pracy, warto wybrać te, które mogą optycznie dodać nam wzrostu, jednak nie zapominajmy o dopasowanym fasonie bez zbędnych kieszeni oraz ozdobników. W tej sytuacji warto zainwestować w czarne spodnie jeansowe męskie. Wybrany przez panów model może być odrobinę za krótki (np. o 1 cm). Dzięki temu mężczyźni będą wyglądać na wyższych, a także smuklejszych. Proste materiałowe spodnie męskie chinos z wyższym stanem możemy założyć do czarnej marynarki casual lub czarnego swetra. To właśnie jednobarwny look doda męskiej sylwetce smukłości. Ciekawym rozwiązaniem są także spodnie męskie czarne z pionowymi pasami do których możemy dołączyć kamelowy płaszcz przed kolano.

Zapomnij o poziomych pasach - tylko pion!

Mężczyźni obdarzeni niewielkim wzrostem powinni także zrezygnować z dzielenia sylwetki poziomymi liniami. Co oznacza to w praktyce? O wiele lepszym rozwiązaniem jest noszenie ubrań w pionowe pasy czy wzory. Na pewno niscy panowie powinni unikać fasonów z poziomymi liniami czy innymi motywami. I jak już wcześniej wspomniano - warto zainwestować w monochromatyczne zestawy. Jeśli jednak zależy nam na wzorach, wybierzmy po prostu pionowe linie i prążki, które optycznie dodają kilku centymetrów. Ciekawym, a przede wszystkim modnym rozwiązaniem są także spodnie z lampasami. Lampasy biegnące przez całą długość spodni wydłużają męską sylwetkę.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2020
pixel