Bezpieczne zakupy

Blog

Męskie joggery - kilka zasad, które przydadzą się w ich noszeniu
2018-04-17

Męskie joggery - kilka zasad, które przydadzą się w ich noszeniu

Dresowe męskie spodnie na przestrzeni kilku ostatnich lat przeszły swoistą metamorfozę. Szerokie i niezbyt eleganckie dresy ustąpiły miejsca elegancko zwężanym ku kostce nogawce joggerom, tym samym bezpośrednio nawiązując do włoskiego stylu noszenia spodni w kant z widoczną kostką. Choć wiele osób sądziło, że to chwilowy trend, trudno nie przyznać racji, że ten trend wszedł na stałe do kanonu współczesnej mody. Nowy styl otworzył męskim dresom drogę na salony i łączenie ich z przeróżnej maści ubraniami, które wcześniej mogły być tylko kojarzone z eleganckimi chinosami lub dżinsami.

Na początku warto jednak zatrzymać się na chwilę i wyjaśnić, skąd w ogóle przyszła tak niezwykła zmiana dla dresowych spodni. Cóż, wiele wielkich projektów, powstało metodą prób i błędów. Michael Huynh oraz Alex James, widząc problem w małym wyborze spodni dla mężczyzn, postanowili zmienić ten stan rzeczy, w 2009 roku pod marką Publish Brand. Do stworzenia nowych spodni zaczerpnęli z luźnego stylu dresowych spodni i klasycznej męskiej elegancji. W pierwszym sezonie sprzedało się około 40 sztuk tego modelu. Jak widać minęło jeszcze kilka lat, zanim ludzie przekonali się do nowego stylu, a dzisiaj raczej ciężko wyobrazić sobie ulicę bez tego specyficznego kroju. Zatem przyjrzyjmy się podstawowym zasadom, jakimi powinni kierować się mężczyźni szukający spodni dresowych:

Odpowiednia para spodni

Sztuka nie polega tylko na kupowaniu spodni, które nam się po prostu podobają. Przede wszystkim powinny być luźne w okolicach krocza, ale jednocześnie zwężać się od wysokości kolana ku kostce. Nie wskazane jest, aby widoczne były zarysy kieszeni oraz innych części ciała. Sam mankiet spodni powinien znajdować się tuż nad butem - nigdy na nim lub wokół niego! Cała idea zwężanych mankietów polega na eleganckim eksponowaniu butów oraz wygodzie podczas chodzenia.

Detale mają znaczenie

Warto eksperymentować z różnymi kolorami i materiałami. Jednolite męskie dresowe spodnie mogą być mylone ze zwykłymi dresami, a to znacząco wpłynie na wizualny aspekt całego ubrania. Dla urozmaicenia wyglądu warto szukać spodni z kolorowymi mankietami lub szwami.

Dobrane buty to połowa sukcesu

Dobór odpowiedniego obuwia to klucz do tego, aby spodnie dresowe dobrze się komponowały. Będą do nich pasować trampki z wysoką cholewą, mokasyny lub skórzane buty. W przypadku dresowych joggerów idealnie sprawdzą się popularne sneakersy. Lepiej omijać za to niskich trampek lub tenisówek. Z racji tego, że dzięki zwężanej nogawce buty są bardzo eksponowane. Dlatego też należy utrzymywać buty w czystości, tak aby wyglądały na zadbane i schludne.

Brudne spodnie lepiej zostawić w domu

Może dla niektórych mężczyzn wydaje się to oczywiste, ale nie każdy przywiązuje do tego uwagę. Zasada ,,może nikt nie zauważy” nie jest najlepszą strategią i może negatywnie wpłynąć na wizerunek, równocześnie szufladkują osobę jako niechlujną i nie dbającą o siebie. Kwestia higieny i dbania o ubrania oczywiście odnosi się do każdego elementu garderoby.

Męskie spodnie dresowe przeszły metamorfozę, która łączy luźny streetwearowy styl z klasyczną elegancją. Ważne jest, aby utrzymać balans pomiędzy luźnym stylem a formalnym wyglądem. Dostępność kolorów i krojów skutecznie potwierdza, że dresowe spodnie nie są wyłącznie ciuchami do chodzenia po domu, ale równie dobrze sprawdzą się na wypadach na miasto ze znajomymi.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2018
pixel