Bezpieczne zakupy

Blog

Męska stylizacja na letnie wesele - co powinieneś wiedzieć?
2022-07-27

Męska stylizacja na letnie wesele - co powinieneś wiedzieć?

Lato to nie tylko czas upragnionych wakacji oraz urlopów. Jest to także sezon weselny. Wysoka temperatura oraz nagrzewające słońce nie zawsze pozwalają nam jednak na włożenie ulubionego garnituru czy ciężkich eleganckich butów. Jak zatem ubrać się na wesele latem? 

Kilka podstawowych wskazówek

Lato to bez wątpienia najpopularniejsza pora na organizowanie wesel. Nic jednak dziwnego. Wysoka temperatura daje możliwość ślubu z plenerze, a świecące słońce wyklucza problem okryć wierzchnich. Co więcej, piękna pogoda pozwala na zaproponowanie gościom ciekawych atrakcji na świeżym powietrzu. Jak jednak dopasować strój na wesele w upalne dni?

Podczas wyboru odpowiedniej kreacji weselnej najważniejszą rolę odgrywa materiał. Bez względu na to, czy mówimy o sukienkach czy o garniturach, musimy pożegnać się z poliestrem, który będąc materiałem sztucznym, nie przepuszcza powietrza. Nadmierne pocenie się podczas takiego wydarzenia jest bowiem prawdziwą udręką. Czulibyśmy wówczas ogromny dyskomfort, a sytuacja mogłaby nas zmusić do unikania zdjęć, co ograniczyłoby naszą zabawę. Co zatem wybrać? Postawmy na naturalne materiały - elegancki jedwab czy bawełnę. W przypadku garniturów doskonale sprawdzi się także wysokiej jakości len. 

Wybierając się na wesele latem, istotną rolę stanowią także kolory. Stawiajmy przede wszystkim na jasne garnitury oraz koszule. Doskonale dopasują się one do weselnej estetyki, a przy tym nie będą się nagrzewać pod wpływem promieni słońca w takim stopniu jak granat czy czerń. 

Odpowiedni dress code kluczem do sukcesu

Zdarza się, że państwo młodzi określają, jaki strój będzie obowiązywał podczas ich uroczystości. Zastrzeżenie to najczęściej dotyczy stylu ubioru nazywanego black tie, który charakteryzuje bardzo wystawne wesela. Co mężczyzna powinien założyć na takie wesele latem?

Na takiej imprezie panowie najczęściej pojawiają się w garniturach lub smokingach. Podstawą kreacji są wówczas białe eleganckie koszule oraz czerń. Aby jednak nadać stylizacji lekkości, z powodzeniem możemy zdecydować się na wybór lnu czy bawełny. Biel w połączeniu z lekkim materiałem sprawi, że nie tylko dopasujemy się do określonego stylu wesela, ale też poczujemy lekkość i wygodę. Z powodzeniem możemy wybrać tu także koszule ze stójką czy koszule wizytowe

Wesele stanowi uroczystość, z którą wiąże się wiele konwenansów. Nie wszystkich jednak musimy przestrzegać. Bardzo często, kreacja jaką wybierzemy, zależna jest od tego, jaką rolę będziemy pełnić. Należy sobie zatem zadać pytanie: czy nasza funkcja będzie honorowa? Jeżeli tak, dobrze doradzić się państwa młodych co do naszego stroju. Być może mają idealną wizję świadków?

Co wybrać na letnie wesele?

A co jeżeli przyjęcie nie jest określone żadnym dress codem? Wówczas mamy całkowitą dowolność! W zależności od tego, jak bardzo wystawne będzie przyjęcie, możemy wybierać tu między mniej oraz bardziej formalnymi ubraniami. 

Mówiąc o bardziej formalnym weselu, warto rozważyć tu wybór garnituru składającego się z marynarki weselnej oraz dopasowanych spodni. W zależności od tego, jaką koszulę wybierzemy, warto zwrócić uwagę na garnitury w kratę oraz te w nieoczywistych kolorach. Doskonałym wyborem na letnie wesele będą jasne szarości, brązy czy różnego odcieniu beże. Mówiąc o koszulach, mamy tu całkowitą dowolność. Możemy wybierać spośród gładkich koszul oraz takich we wzory. Nie zapominajmy także o dodatkach w postaci krawatu lub muchy oraz eleganckich butów. 

Jeżeli wesele będzie odbywać się w stodole lub w ogrodzie pod namiotem, śmiało możemy zdecydować się na nieco bardziej sportowy outfit. Różnicę będzie stanowić tu przede wszystkim wybór butów. Nie musimy stawiać na eleganckie lakierki czy półbuty. Śmiało możemy wybrać trampki w szalonym kolorze, które uzupełnią nasz look. Stylizacja nabierze charakteru, a nam będzie wygodnie! Doskonałą opcją są w tym przypadku także koszule z krótkim rękawem. Świetną alternatywą będą też lniane koszule z długim rękawem zestawione z kamizelką zamiast marynarki. Co ważne, możemy zrezygnować tu też z krawatu czy muchy. Idealne połączenie stylu sportowego z elegancją sprawi, że każdy z nas poczuje się komfortowo i przyjemnie.

 

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2022
pixel