Bezpieczne zakupy

Blog

Marynarka do jeansów - niebanalne połączenia jeansów i marynarki
2019-01-08

Marynarka do jeansów - niebanalne połączenia jeansów i marynarki

Marynarka i jeansy to jedno z najbardziej uniwersalnych połączeń w modzie męskiej, które sprawdzi się zarówno w codziennych stylizacjach, jak i tych na specjalną okazję. Dobrej jakości jeansy to nieodłączny element garderoby każdego mężczyzny i jeden z najpopularniejszych rodzajów spodni. Jak połączyć je z marynarką, aby uzyskać ciekawy i przykuwający uwagę look?

Jaka marynarka do jeansów?

Marynarka i jeansy to rodzaje ubioru, które dzieli przede wszystkim stopień formalności. Spodnie tego typu mają bardzo luźny charakter, zaś marynarka znacznie bardziej elegancki. Aby uzyskać spójność tych dwóch elementów, należy dopasować je pod względem formalnym. Oznacza to wybór marynarek casualowych, codziennych, które charakteryzują się innym rodzajem użytego materiału i większym dopasowaniem do sylwetki. Co w kwestii spodni? Należy szukać modeli pozbawionych dodatkowych przetarć, dziur i elementów ozdobnych. Stawiamy na klasyczne jeansy, najlepiej zwężane u dołu. Aby odpowiednio wybrać marynarkę, w pierwszej kolejności sprawdzamy rodzaj materiału, z którego została wykonana. Polecane są modele bawełniane, sztruksowe oraz wełniane.

Marynarki męskie do jeansów, powinny być wybierane również ze względu na kolor. Pamiętajmy, że czernie i ciemne granaty zazwyczaj występują w bardziej oficjalnej formie. Kolorowe modele, w odcieniu zieleni czy bordo mogą z powodzeniem być łączone z luźnymi spodniami.

Przykładową stylizacją, która sprawdzi się podczas codziennych wyjść do pracy czy na spotkanie ze znajomymi jest połączenie dobrze dopasowanych, czarnych jeansów z bordową marynarką. Zaletą tego zestawienia jest wygoda i stylowy, a jednocześnie nonszalancki wygląd. Czarne jeansy to klasyka, która sprawdzi się w większości sytuacji. Bordowa marynarka jest lekko taliowana, dzięki czemu doskonale podkreśla sylwetkę.

Jakie spodnie do czarnej marynarki?

Jeśli zdecydujemy się na czarną marynarkę, powinniśmy szukać modelu, który posiada różnego rodzaju kolorowe wstawki, na przykład w postaci guzików, łat na łokciach czy ozdobnych nitek na klapie. Dzięki temu formalność czerni zostanie obniżona, a my z powodzeniem będziemy mogli połączyć marynarkę z jeansami.

Przykładem tego rodzaju stylizacji będzie czarna marynarka z czerwonymi dodatkami w postaci guzików, przypinki na butonierce i stębnowanej klapy. Kolorowe elementy sprawiają, że model nie należy już do formalnych i można zestawić go z jeansami w kolorze ciemnogranatowym, które są lekko zwężane u dołu.

Jakie spodnie do granatowej marynarki?

Granat to kolejny odcień, który kojarzy się z oficjalnymi wyjściami i uroczystymi przyjęciami. Pomimo tego można dopasować go do mniej formalnych spodni, jeśli znajdziemy model, który posiada cechy, o których zostało wspomniane wcześniej. Unikajmy więc klasycznych marynarek, pozbawionych dodatkowych elementów. Te bowiem nie najlepiej komponują się z jeansami.

Doskonałym przykładem będzie granatowa marynarka w kratę. Ciekawy wzór i lekkie taliowanie sprawiają, że sprawdzi się ona w wielu codziennych, casualowych stylizacjach. Spodnie do marynarki sportowej w tym wypadku również powinny być pozbawione dodatkowych zdobień, aby uniknąć przesytu. Najlepszym rozwiązaniem będą zwężane, granatowe jeansy.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2019
pixel