Bezpieczne zakupy

Blog

Kurtka męska puchowa - wszystko co musisz wiedzieć
2021-12-19

Kurtka męska puchowa - wszystko co musisz wiedzieć

W szafie każdego współczesnego mężczyzny najpopularniejszym rodzajem odzieży wierzchniej jest kurtka męska puchowa. Jest bardzo ciepła, wygodna, praktyczna, zdolna do ochrony właściciela podczas okresów przejściowych i zimnych mrozów. Dziś istnieje szeroka gama modeli, dzięki którym każdy mężczyzna może wyglądać modnie i stylowo. Jednak przy wyborze odpowiedniego stylu należy wziąć pod uwagę kilka ważnych niuansów, decydujących, czy kurtka stanie się praktyczną i estetyczną częścią garderoby.

Kurtka męska puchowa - według sezonu

Kurtki puchowe dzielą się na cieplejsze, przeznaczone do noszenia zimą oraz lekkie, które można nosić do późnej jesieni. Przy wyborze odpowiedniej kurtki puchowej należy kierować się tym, które będą idealne na wybrany sezon.

  • Wielosezonowe męskie kurtki puchowe - Lekkie kurtki wielosezonowe nadają się do noszenia jesienią i wiosną. Te kurtki męskie puchowe są mniej ciepłe, ale są zaprojektowane tak, aby chronić noszącego przed deszczem i mocnym wiatrem. Cienka warstwa puchu chroni przed niepogodą nawet podczas silnych mrozów, ale jednocześnie wiosenne jesienne kurtki przejściowe tego typu nie pozwalają się spocić;

 

  • Zimowe kurtki puchowe dla mężczyzn - Grubsze kurtki mogą również ochronić przed mroźną zimą. Wysoka zawartość puchu zapewnia niezawodną ochronę przed chłodnymi zimowymi wiatrami i opadami śniegu, a dodatkowym atutem będzie obecność kaptura. W puchowej kurtce z kapturem nie zamarzniesz, nawet jeśli zapomnisz z domu szalika i czapki.

 

Przegląd najpopularniejszych modeli męskich kurtek puchowych

Dzięki innowacyjności projektantów i projektantek mody minęły czasy nudnych i szarych stylów odzieży wierzchniej. Dziś kurtka męska puchowa produkowana jest w różnych odmianach, dzięki czemu każdy mężczyzna będzie mógł wybrać dla siebie najbardziej odpowiednią opcję.

Kurtka zimowa po kolana

Najpopularniejszy klasyczny model, który lubi większość mężczyzn. Komuś może się wydawać, że taka długość jest nieodpowiednia dla mężczyzny, ale to właśnie ten styl preferują miłośnicy górskich, surowych obrazów i zimowych wypraw. Co najważniejsze, ta długość w jak największym stopniu chroni najbardziej wrażliwe części ciała przed odmrożeniami. Ten styl puchowych kurtek doskonale prezentuje się w swobodnym stylu i łączy z biznesowymi garniturami.

 

Kurtka puchowa pikowana

Uniwersalne modele kurtek puchowych, które również należą do stylu klasycznego. Ich długość sięga bioder, ale nie ma jednego, określonego standardu. W takiej odzieży wierzchniej mężczyzna może bezpiecznie iść do pracy lub na uroczyste wydarzenie. Najważniejsze, żeby długość kurtki przekraczała długość koszulki lub swetra, w przeciwnym razie wystające części odzieży mogą wyglądać nieestetycznie.

 

Sportowe kurtki puchowe

W samej nazwie stylu kryje się główny cel tychże kurtek puchowych. Najczęściej wybierane są przez sportowców i osoby prowadzące aktywny tryb życia. Dzięki bardzo elastycznemu puchowi umożliwiają komfortowe prowadzenie aktywnego trybu życia nawet pośrodku sezonu zimowego.

"W sportowych kurtkach puchowych Dstreet bardzo wygodnie trenuje się na świeżym powietrzu, nawet przy silniejszych mrozach". - potwierdza profesjonalny trener personalny z Krakowa.

 

Kurtka męska puchowa typu parka

Idealna dla nowoczesnych mężczyzn, którzy lubią wyglądać modnie i stylowo. Charakterystyczną cechą parek jest różnorodność gamy modeli. Mężczyzna ubrany w taką puchową kurtkę, dostępną, chociażby w ofercie sklepu Dstreet nabiera zrelaksowanego i swobodnego wyglądu. Parki są idealne do noszenia na co dzień i do każdego nieformalnego stylu.

 

Męska kurtka puchowa - z czym ją łączyć?

Większość mężczyzn nie zwraca uwagi na prawidłowe połączenie codziennych ubrań z sezonową odzieżą wierzchnią. Dotyczy to zwłaszcza kurtek puchowych. Zimą na ulicy można spotkać przedstawicieli płci męskiej w najmodniejszych kurtkach puchowych, spod których widoczne są nieestetyczne, wygięte podkoszulki czy swetry.

W rzeczywistości nawet zimowy męski wygląd powinien być odpowiednio dobrany. Być może będzie trzeba spędzić trochę czasu przed lustrem, ale rezultatem będzie idealny wygląd. Mężczyźni powinni pamiętać, że spodnie, buty i dodatki wiele mówią o ich użytkowniku. Dla przykładu - kurtka puchowa w połączeniu z jeansowymi spodniami to praktyczny zimowy look, który pasuje do mężczyzn w każdym wieku.

Niebieskie dżinsy w połączeniu z parką khaki dostępną w ofercie Dstreet pozwoli wyróżnić się na tle reszty mężczyzn. Na tę kombinację kolorów uwagę zwracają zarówno panie, jak i panowie. Dłuższe, zimowe modele kurtek puchowych z kolei dopasowane będą do ludzi biznesu. Jeśli wolimy zaś odważny i nieco buntowniczy obraz, podłużna lub sportowa męska kurtka puchowa z kontrastującymi, lub podobnymi w odcieniu butami i ciemnymi spodniami będzie chwytliwą i modną stylizacją.

Kurtki męskie puchowe - jak wybrać?

Wybierając kurtkę puchową, nie trzeba brać pod uwagę jedynie najgrubszych modeli. Czasami bardziej wyrafinowany krój okaże się znacznie cieplejszy. Najważniejszym elementem jest to, aby elastyczność puchu była wysoka.

Ważne też jest, aby zwrócić szczególną uwagę na kolor kurtki puchowej. W sezonie zimowym jasne odcienie kurtek puchowych wymagają codziennej pielęgnacji, gdy ciemniejsze modele lepiej zniosą warunki panujące zimą. Ostatecznie należy wziąć pod uwagę osobiste preferencje związane ze stylistyką i krojami, ponieważ dobrze wybrana męska kurtka puchowa zapewni ciepło i komfort na wiele sezonów.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2021
pixel