Bezpieczne zakupy

Blog

Jaka jest idealna sylwetka mężczyzny? Typy sylwetki męskiej i dobór ubrań
2020-05-05

Jaka jest idealna sylwetka mężczyzny? Typy sylwetki męskiej i dobór ubrań

W internecie znajdziemy mnóstwo artykułów o typach sylwetek, ale...kobiecych. Czy to oznacza, że mężczyźni nie mają problemów z doborem garderoby? Oczywiście, że mają, jednak z pewnością nie przykładają do tego takiej uwagi jak płeć piękna. Okazuje się, że w przypadku mężczyzn podział typu sylwetek jest podobny jak u pań. I choć panowie nie zawsze zwracają uwagę na modowe nowinki, to podstawowa wiedza na temat ubierania z pewnością im się przyda.

Typy sylwetki męskiej

Gama męskich sylwetek jest tak szeroka, że ciężko przypisać im jeden, idealny wzór. Najlepszym kluczem do określenia typu sylwetki jest przede wszystkim proporcjonalność. U mężczyzn wyodrębniamy co najmniej kilka charakterystycznych i podstawowych cech w budowie ciała. Są to m.in.:

  • szerokie barki, które zazwyczaj są nieco szersze, niż obwód pasa,
  • lekko zaznaczona talia, jednak węższa od bioder,
  • umięśnione nogi - uda szersze od łydek.

Trójkąt - idealna sylwetka męska

Nie da się ukryć, że ten typ sylwetki to dla wielu pań figura idealna - muskularny tors, ręce, a także nogi, a do tego ramiona widocznie szersze od bioder. Jednak czasami jest to zbyt duża dysproporcja między górą sylwetki a dołem.

Okazuje się jednak, że ten typ figury pozwala na włożenie praktycznie wszystkiego. Ciekawym rozwiązaniem są marynarki, które sięgają do bioder. Panowie mogą wybrać także prosty i gładki t-shirt. Mężczyźni o sylwetce trójkąta mogą bez obaw nosić także jeansy oraz skórzane kurtki i wizytowe spodnie z mankietem, ponieważ pozwalają na to ich długie nogi.

Sylwetka typu I czyli, wieczny chłopiec

Sylwetka typu I jest znana także jako figura chłopięca - jest szczupła, a w niektórych przypadkach wręcz chuda i wyciągnięta ku górze. Dobrym wyborem może okazać się np. taka pikowana kurtka czy dwurzędowa marynarka. Pamiętajmy o tym, że zarówno obcisłe rurki, jak i wąskie spodnie w kant mogą jeszcze bardziej wyszczuplić i tak wyjątkowo już chudą sylwetkę. Gdy spojrzymy jednak na pozostałe typy budowy męskiej sylwetki, to właśnie rodzaj ołówkowy najlepiej znosi wszelkiego rodzaju kontrasty oraz optyczne podziały. Warto dodać, że figura chłopięca jest wręcz stworzona do jasnych kolorów, odcieni ziemi i rozmaitych wzorów.

Gruszka - co nosić, a czego unikać?

Gruszka to najpopularniejsza sylwetka wśród mężczyzn i jest prawie idealna. Dlaczego prawie? Ponieważ jej jedynym i charakterystycznym mankamentem jest wystający brzuszek. Dlatego ci panowie powinni za wszelką cenę odwracać uwagę od brzucha. Co zatem będzie najlepszym rozwiązaniem? Przede wszystkim jednorzędowe marynarki - zapinane na 1 lub 2 guziki. Zarówno męskie koszule, jak i koszulki muszą być w jednolitym kolorze i z dekoltem w literę “v”. Jeśli chodzi o spodnie, powinny być to modele z szerokimi nogawkami oraz podwyższoną talią. Panowie o figurze gruszki muszą unikać obcisłych spodni, w tym niezwykle popularnych rurek, dopasowanych koszul i swetrów, a także ubrań w poziome pasy.

Męska sylwetka typu O - jabłko

Nie da się ukryć, że sylwetka typu O jest najczęściej spotykana u niewysokich panów z nadwagą i szczupłymi nogami. Jak więc zniwelować nieprawidłowe proporcje ciała? Ich stylizacje powinny opierać się na optycznym wysmukleniu sylwetki i ukryciu brzucha. Co powinni mieć w garderobie panowie o tych proporcjach sylwetki? Ciemne kolory - zarówno jeżeli chodzi o spodnie, jak i koszule. Jeśli uwielbiamy marynarki, postawmy na modele szersze w ramionach i zapinane na jeden guzik. Mężczyźni o figurze typu O muszą unikać m.in.: zbyt dopasowanych stylizacji i ubrań w pstrokate wzory, i poziome pasy.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2020
pixel