Bezpieczne zakupy

Blog

Jak znaleźć własny styl?
2017-10-03

Jak znaleźć własny styl?

Świat stawia przed nami coraz większe wyzwania — musimy umieć szybko się dostosować do zmieniających się warunków, być zawsze gotowi do zdobywania szczytów, podejmowania wyzwań i walki. Oczekuje się od nas sukcesów, promieniowania pewnością siebie, nienagannego wyglądu i dobrego gustu. Zawsze należy pamiętać, że moda się zmienia, ale styl pozostaje. Jak więc odnaleźć wyjątkowy własny styl i jak właściwie taki styl budować w garderobie, gdzie często musimy się dostosować do okoliczności?

Budowanie spójnego wizerunku wymaga przede wszystkim czasu i bardzo dużo cierpliwości. Jednak mężczyźni i tak są w dużo lepszym położeniu niż kobiety, u których budowanie stylu jest dużo bardziej skomplikowane i wymaga mnóstwo wysiłku, samozaparcia i wiedzy. Dlatego, Panowie, głowa do góry! Przed Wami kompendium wiedzy o tym, jak styl odnaleźć i konsekwentnie go budować.

Poznaj siebie! Zapewne to stwierdzenie będzie dla wielu ogromnym zaskoczeniem, ale kształtowanie własnego wizerunku to przede wszystkim praca psychologiczna. Wystarczy zacząć od kilku podstawowych pytań: jak wygląda nasz zwykły dzień i jakiego stroju najczęściej wymaga oraz co najbardziej lubimy nosić. Tak, to naprawdę takie proste — jednak zawsze obowiązują pewne (oczywiste) ograniczenia. Zazwyczaj wygodny, rozciągnięty dres nie będzie akceptowany w pracy, chyba że jesteś trenerem personalnym i pracujesz na siłowni.

Czego oczekujesz? Czy Twój niepowtarzalny styl ma być przede wszystkim wygodny, czy odzwierciedlać Twój charakter, Twój zawód, a może być po prostu trendy? Przy tworzeniu własnego stylu pierwszy mi podstawowym pytaniem powinno być właśnie: Czego oczekuję? Czy stawiam na swobodę, elegancję, klasykę, a może na oryginalność w każdym elemencie?

Co lubisz nosić? Ważne, by zdawać sobie sprawę, w jakich ubraniach czujemy się najlepiej, to znaczy dobrze ubrany, z klasą, modny, przystojny i młody. Oczywiście należy pamiętać, że dostosowaniu stylizacji do okoliczności — oczywistym jest, że na spotkanie z przyjaciółmi ubierzemy się inaczej niż na oficjalne, biznesowe spotkanie z klientem.

Pozbądź się sentymentów. Kolejny krok to uczciwy przegląd szafy — wyrzuć wszystkie tzw. przypadkowe ubrania, czyli rzeczy, których nie nosisz, wszystkie za małe i za duże ubrania oraz takie, które nie pasują do niczego. Zrób miejsce na nową, spójną garderobę. Nowy ty — nowa szafa!

Szukaj inspiracji. Inspiracje są wszędzie — na ulicy, w pracy, w internecie, w prasie. Wyszukuj stylizacje, które w 100% (lub prawie 100) trafiają w Twój gust i systematycznie uzupełniaj swoją szafę w potrzebne elementy. Najważniejsze, by ubrania do siebie pasowały — wcale nie trzeba mieć oddzielnego pomieszczenia na garderobę, wystarczy kilka ubrań bazowych, które tworzą stylowe zestawy. Warto przeglądać profile w mediach społecznościowych rodzimych i zagranicznych blogerów modowych, a także lookbooki najpopularniejszych sklepów odzieżowych — to niezastąpione kopalnie inspiracji!

Podpatruj modowe trendy. Modowe wybiegi czy katalogi największych projektantów to świetna motywacja do eksperymentów modowych. Jeśli podświadomie czujemy, że stylizacja może do nas pasować, ale boimy się zbytniej ekstrawagancji czy popełnienia błędu — warto zaryzykować. Często możemy przekonać o trafności danego outfitu dopiero, gdy mamy go na sobie.

Diabeł tkwi w szczegółach. Jeśli twoje codzienne obowiązki wymagają formalnego stylu ubierania — warto postawić na dodatki jako element dyskretnie określający styl. Zegarek, torba, a przede wszystkim dobre buty mogą podkręcić całą stylizację.

Znalezienie własnego, niepowtarzalnego stylu, w którym czujemy się jak w drugiej skórze, nie jest wybitnie trudne, ale wymaga czasu, uwagi, odwagi i konsekwencji. Nie wyrobimy sobie marki w 5 minut. O tym, że warto mieć charakterystyczny look, nie trzeba nikogo przekonywać, ale warto pamiętać, że to tylko dodatek, a raczej odzwierciedlenie naszej osobowości.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2017
pixel