Bezpieczne zakupy

Blog

Jak pielęgnować damskie spodnie?
2022-09-12

Jak pielęgnować damskie spodnie?

Nie da się ukryć, że panie coraz chętniej decydują się na skomponowanie swojej stylizacji ze spodniami w roli głównej. Różnorodne modele jeansów czy nawet i spodni materiałowych lub skórzanych stają się nieodłącznym atrybutem wyjątkowo eleganckiej kobiety. Jednocześnie panie doskonale wiedzą, że o spodnie trzeba odpowiednio zadbać, gdyż w przeciwnym razie dość szybko stracą one swoje walory estetyczne. Wobec tego, w niektórych przypadkach samo pranie może okazać się niewystarczające. Jak więc można zadbać o damskie spodnie?

Jak odpowiednio pielęgnować spodnie damskie jeansowe?

Spodnie damskie to bogactwo różnorodnych modeli, które są jednocześnie wykonane z różnych materiałów. Warto jednak zacząć od najpopularniejszych z nich którymi są spodnie jeansowe jak np. jeansy damskie ARLENA. Pielęgnacja jeansów wcale nie jest taka oczywista. Panie z pewnością nie raz przekonały się, że spodnie te potrafią się mocno wyciągnąć i stracić swój pierwotny kształt. Dodatkowo często pojawia się także problem wypchanych kolan i poszerzonych nogawek. Okazuje się, że większość tych problemów wynika właśnie z nieodpowiedniej pielęgnacji jeansów. Panie powinny więc pamiętać, że:

  • jeans to materiał, który nie powinien być prany zbyt często, gdyż powoduje to osłabienie włókien materiału;
  • jeans to również taki materiał, który nie powinien być prany w temperaturze powyżej 60 stopni Celsjusza;
  • spodnie jeansowe powinny być prane w środkach chemicznych, które są dedykowane temu rodzajowi materiału.

Kolejną kwestią dbania o jeansy jest sposób, w jaki są one suszone. Zwykle zaleca się po prostu rozwieszenie spodni i pozwolenie im na to, by wyschły one w sposób całkowicie naturalny. Dopuszcza się suszenie mechaniczne, jednak wówczas warto włożyć jeansy do suszarki samodzielnie. Powinnyśmy również pamiętać, że jeansów nie powinno się prasować. Wysoka temperatura ma bardzo niekorzystny wpływ na ten materiał.

Jak zadbać o spodnie damskie wykonane z materiału?

Spodnie materiałowe również cieszą się ogromną popularnością. Panie chętnie decydują się na casualowe modele jak np. spodnie dresowe STREET czy spodnie dresowe RODNEY. Tego typu spodnie wydają się być dość proste w pielęgnacji, jednak nic bardziej mylnego. Często panie doświadczają problemu nadmiernego rozciągnięcia i utraty pierwotnego kształtu. Warto pamiętać, że spodnie materiałowe mogą być wykonane z różnych tkanin, które inaczej będą reagować na wysokie i niskie temperatury czy na różne środki chemiczne. Najlepszym rozwiązaniem staje się więc zapoznanie się z tym, co zostało umieszczone na metce spodni. Niektóre z nich wymagają prania w temperaturze 30, zaś inne 60 stopni Celsjusza. Co więcej, niektóre modele mogą się całkowicie zniszczyć jeśli wykorzystamy nieodpowiednie środki chemiczne czy zdecydujemy się na mechaniczne suszenie. Warto więc o tym pamiętać, gdyż przez szereg niedopatrzeń, możemy po prostu sprawić, że nasze ulubione spodnie wykonane z materiału, po prostu nie będą nadawać się do dalszego użytku.

Jak pielęgnować spodnie damskie woskowane i skórzane?

Spodnie woskowane jak np. spodnie woskowane PAOLIA szybko stały się najlepszym przyjacielem kobiet. Wynika to z faktu, że modele te są wyjątkowo eleganckie i świetnie wkomponują się w praktycznie każdą stylizację. Jednocześnie ich pielęgnacja również jest dość wymagająca. Panie powinny pamiętać, że:

  • spodni woskowanych lub skórzanych nie wolno prać- zabrudzenia z ich powierzchni najlepiej usunąć przy pomocy wilgotnej szmatki;
  • jeśli zajdzie konieczność prania, musimy zadbać o jak najmniejsze obroty i całkowicie zrezygnować z wirowania.

Dodatkowo spodni woskowanych lub skórzanych nie wolno suszyć w sposób mechaniczny. Doprowadzi to do ich całkowitego zniszczenia. Ważne, by panie pamiętały również o tym, że na rynku dostępny jest szereg środków pielęgnacyjnych, które pozwolą zadbać o woskowaną powłokę i zapobiegną przed jej pękaniem czy uszkodzeniami. Wówczas takie spodnie będą świetnym uzupełnieniem praktycznie każdej stylizacji przez niezwykle długi czas.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2022
pixel