Bezpieczne zakupy

Blog

Jak dobrać marynarkę męską? Rozmiary marynarek, tabele, wskazówki
2021-04-10

Jak dobrać marynarkę męską? Rozmiary marynarek, tabele, wskazówki

Dobrze dopasowana marynarka to wizytówka każdego eleganckiego mężczyzny. Niezależnie od tego czy panowie zdecydują się na wersję oficjalną, czy casualową, należy zadbać o to, aby konkretny model był idealnie skrojony. Oprócz odpowiedniego rozmiaru niezwykle ważny jest także fason, kolor i materiał. Nie da się jednak ukryć, że marynarka to jeden z najważniejszych elementów garderoby eleganckiego mężczyzny. Warto więc poświęcić trochę czasu na jej prawidłowy dobór.

Jak dobrać marynarkę do figury?

Każdy mężczyzna, który chce wyglądać elegancko, powinien zadbać o idealne dopasowanie marynarek. Wyłącznie wtedy uda się zamaskować niedoskonałości sylwetki oraz poprawić proporcje ciała. Rozmiar marynarki będzie dobrze dopasowany, gdy wybrany przez nas model będzie idealnie układał się na plecach i barkach. Pod żadnym pozorem nie należy inwestować w zbyt ciasne lub za duże marynarki.
Jaka długość marynarki będzie odpowiednia? Czy da się to w jakiś sposób ocenić? Okazuje się, że tak. Gdy mężczyzna opuści ręce, marynarka powinna kończyć się z nasadą kciuka lub w miejscu, w którym kończą się pośladki.
Okazuje się, że określenie odpowiedniej długości rękawów marynarki to dla wielu panów kwestia dość problematyczna. Dokąd w takim razie powinien sięgać rękaw? Górna część garnituru będzie dopasowana idealnie, gdy rękaw dosięgnie przegubu nadgarstka. W takiej sytuacji mankiet koszuli będzie prezentował się idealnie.

Jak czytać rozmiar garnituru?

Planując zakup garnituru, warto poznać rozmiary marynarek męskich. Nie warto także zbyt mocno wzorować się na rozmiarze modelu, który mamy w szafie, ponieważ wymiary garniturów, różnią się między sobą w zależności od producenta oraz materiału. Dostępne na rynku marki stosują inne wykroje, jednak część z nich mieści się w rozmiarach europejskich. Poniżej przedstawiamy przykładową tabelę z rozmiarami marynarek męskich.

Rozmiary marynarek męskich a wskazówki producenta

Jak już wcześniej wspomniano, dostępne na rynku garnitury mogą nieco różnić się między sobą np. długością rękawów lub nogawek. Jeśli planujemy zakup marynarki w sklepie, nie ma większego problemu - wystarczy przymierzyć kilka modeli, aby dowiedzieć się, który rozmiar będzie odpowiedni. Czy zatem zakupy w sklepach internetowych gwarantują idealne dopasowanie rozmiaru? Okazuje się, że tak. Wystarczy zapoznać się z tabelą rozmiarów marynarek męskich. Oczywiście przed zakupem należy uważnie ją przeczytać i dokładnie przeanalizować, aby cieszyć się idealnie dopasowanym garniturem.

Jak dobrać właściwy rozmiar marynarki?

Wyłącznie poprawne miary to gwarancja wyboru właściwego modelu. Dlatego przed dokonaniem zakupów w sklepach internetowych warto dokładnie zmierzyć: wzrost - pamiętajmy, aby zmierzyć się bez obuwia i w wyprostowanej postawie, obwód klatki piersiowej - pomiar powinien być dokonany w najszerszym miejscu, długość nogawki spodni - nogawkę mierzymy od kości biodrowej do stopy, obwód talii - w tym przypadku obwód pasa należy zmierzyć w najwęższym miejscu talii. W garderobie każdego eleganckiego mężczyzny powinien znaleźć się dobrze dopasowany garnitur wizytowy. Ten element garderoby jest niezbędny podczas ważnych uroczystości rodzinnych. Warto więc zadbać o to, aby model, który wybierzesz, służył Ci przez lata.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2021
pixel