Bezpieczne zakupy

Blog

Jak dobierać ubrania do typu figury - poradnik dla pań
2018-02-06

Jak dobierać ubrania do typu figury - poradnik dla pań

Kobiece kształty są bardzo różne, warto znać nasz typ sylwetki. Znając swoje atuty, dużo łatwiej jest je odpowiednio podkreślać. Idealnie dobrane do figury ubrania sprawiają, że zawsze wyglądamy rewelacyjnie.

Wśród kobiecych sylwetek wyróżniamy nie tylko klepsydrę, jabłko, gruszkę, ale też cegłę czy rożek. Określenie typu naszej sylwetki jest bardzo proste — wystarczy bacznie obserwować swoje ciało. Istnieją też bardzo konkretne wytyczne — idealne dla wszystkich pań, które nie są w 100% pewne własnego osądu. Wystarczy zaopatrzyć się w miarkę, stanąć przed lustrem i dokładnie zmierzyć się w ramionach, talii oraz biodrach. Należy pamiętać, aby mierzyć się na szerokość, a nie w obwodzie!

Sylwetka typu rożek

O sylwetce typu rożek mówimy w przypadku kobiet, u których najszerszą częścią ciała są ramiona (szersze niż biodra o więcej niż 5 cm). Dobierając sobie garderobę, należy zwrócić szczególną uwagę na jej górne części — należy bezwzględnie unikać bufiastych rękawów oraz cienkich ramiączek, gdyż niepotrzebnie podkreślają problematyczna część sylwetki. Warto postawić na proste zróżnicowanie kolorów — ciemna góra i jasny dół, a także na zrównoważenie proporcji sylwetki przez spodnie i spódnice z wysokim stanem. Dla tego typu sylwetki bezpieczne są dekolty w szpic.

Sylwetka typu klepsydra

Sylwetki typu klepsydra chyba nikomu nie trzeba przedstawiać — to najbardziej kobieca figura. Cechą charakterystyczną są wręcz idealne proporcje ramion i bioder oraz wyraźne wcięcie w talii (różnica między talią a biodrami wynosi więcej niż 5 cm). Kobiety, które mogą pochwalić się właśnie takim typem sylwetki, mają niesamowite szczęście — ich figura ma idealne proporcje, więc pasuje im większość ubrań. Jedyna zasada, której należy bezwzględnie przestrzegać, to unikanie ubrań zbyt luźnym, workowatym kroju, gdyż niepotrzebnie zakrywają one perfekcyjne proporcje sylwetki o kształcie klepsydry.

Sylwetka typu gruszka

Znakiem rozpoznawczym figury typu gruszka są wyraźnie odznaczające się biodra — to najszersza część sylwetki. W tym przypadku najważniejszym zadaniem jest zrównoważenie linii bioder z linią ramion. Jeśli jesteśmy posiadaczkami takiej właśnie sylwetki, nie powinnyśmy dodatkowo podkreślać bioder zarówno krojem, jak i kolorem ubrań. Warto postawić na ciemne spodnie i spódnice, natomiast jasne kolory stosować bliżej twarzy.

Sylwetka typu jabłko

Sylwetka typu jabłko charakteryzuje się dużym biustem, niewielkim wcięciem w talii, wystającym brzuchem, oraz szczupłymi, zgrabnymi nogami. Kobieta o takiej figurze powinna jak ognia unikać noszenia krótkich, obcisłych bluzek, golfów, a także ubrań z dużymi wzorami. Warto natomiast postawić na dekolty w kształcie litery V, które świetnie podkreślają biust. Spodnie dla sylwetki tego typu powinny mieć szerokie nogawki, natomiast spódnice powinny sięgać do kolana, by wyeksponować zgrabna łydki.

Sylwetka typu cegła

Sylwetka o kształcie cegły ma proporcjonalne ramiona i biodra oraz bardzo niewielkie wcięcie w talii (lub jego brak). Wybierając ubrania, należy zadbać o podkreślenie talii — dlatego należy zaopatrzyć się w taliowane bluzki i marynarki oraz rozkloszowane spódnice. Ubrania powinny być na tyle dopasowane, aby nie dodawały optycznie kilogramów.

Nikogo nie trzeba przekonywać, że każda kobieta wygląda świetnie w dobrze dobranych ubraniach, dlatego ważne, by znać swoją sylwetkę oraz jej mocne strony i tym kierować się przy kompletowaniu garderoby. Dobrze jest znać swoje mocne strony i je podkreślać, wtedy każdy typ sylwetki wygląda świetnie.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2018
pixel