Bezpieczne zakupy

Blog

Jak dbać o kurtkę skórzaną? Konserwacja i czyszczenie skórzanej odzieży
2020-02-04

Jak dbać o kurtkę skórzaną? Konserwacja i czyszczenie skórzanej odzieży

Elegancka kurtka skórzana to ponadczasowy element garderoby, który powinien znaleźć się w każdej szafie, zarówno damskiej, jak i męskiej. Ten typ okrycia wierzchniego jest na tyle uniwersalny, że bez obaw możemy wykorzystać go do wielu stylizacji. Jednak częste użytkowanie tego rodzaju ubrań prowadzi do powstawania zabrudzeń, nieestetycznych plam, a także nieprzyjemnego zapachu. Z tego tekstu dowiesz się jak dbać o kurtkę skórzaną.

Dlaczego warto zainwestować w ramoneskę?

Nie od dziś wiadomo, że skórzane elementy garderoby cechują się wytrzymałością oraz ogromną odpornością. Zarówno męskie, jak i damskie ramoneski są produktem ponadczasowym. To niezwykle uniwersalne ubranie, które pasuje do niemal wszystkich stylizacji, dlatego warto mieć w swojej szafie chociaż jedną taką kurtkę, która z pewnością będzie służyć nam co najmniej przez kilka najbliższych sezonów. Jeśli jednak dość często będziemy z niej korzystać, jest ona narażona zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne. Dostępne na rynku wyroby ze skór naturalnych są trwałe i możemy korzystać z nich przez wiele lat, jednak musimy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. W tym celu warto zainwestować w specjalne pokrowce ochronne, a także w szczoteczki do pielęgnacji.

Jak dbać o kurtkę skórzaną?

Panie, które często korzystają z czarnej kurtki skórzanej, powinny uważać przede wszystkim na to, aby nie zabrudzić jej kremem, pudrem lub perfumami, ponieważ wszystkie z wyżej wymienionych produktów pozostawiają trudne do usunięcia plamy. Warto także pamiętać o tym, aby chronić tego rodzaju odzież przed nadmierną eksploatacją na deszcze i słońce, ponieważ mogą pojawić się na niej przebarwienia.

Czyszczenie kurtki skórzanej

Przed samodzielnym czyszczeniem kurtki skórzanej możemy sprawdzić jakie informacje na ten temat zamieścił producent na metce lub ulotce, którą otrzymaliśmy podczas zakupu. Jeśli postąpimy zgodnie z zaleceniami, mamy pewność, że nasza ramoneska nie zostanie zniszczona, tylko umiejętnie wyczyszczona i odświeżona. Co więcej, kurtka odzyska swój blask oraz piękny wygląd. Odzież ze skóry naturalnej i ekologicznej nie powinna być prana w pralce. Niestety taki sposób czyszczenia może ją zniszczyć.

Czyszczenie plam powinno odbywać się wyłącznie wilgotną i miękką ściereczką. Nie możemy pod żadnym pozorem dopuścić do przemoczenia skóry. Nie powinniśmy sięgać także po różnego rodzaju detergenty, rozpuszczalniki czy środki chemiczne, które mogą wyrządzić więcej złego, niż dobrego.

Po udanym czyszczeniu, dla poprawienia efektu możemy użyć balsamu. Jeśli naniesiemy go w poplamione miejsce, mamy pewność, że natłuści i odświeży on skórę. W przypadku gdy po wysuszeniu odbarwienie jednak nie zniknie, możemy zastosować na to miejsce krem koloryzujący o odpowiedniej barwie, a dwa dni później znowu skorzystać z balsamu do skóry.

Konserwacja kurtki skórzanej

Kurtki skórzane to wyjątkowe elementy garderoby, które wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Dlatego przynajmniej raz w roku powinniśmy użyć odpowiedniego balsamu, dzięki któremu materiał ramoneski zachowa miękkość oraz swoje odpowiednie właściwości. Niezbędna jest również konserwacja kurtki skórzanej. Dobrej jakości impregnat zabezpieczy zarówno skórę naturalną, jak i ekologiczną przed działaniem wilgoci. Pielęgnacja, konserwacja i zabezpieczenie to obowiązkowe czynności, jeśli chcemy cieszyć się swoją ulubioną kurtką przez wiele sezonów.

Jak się okazuje, czyszczenie i konserwacja odzieży skórzanej nie jest tak trudna, jakby to mogło się wydawać. Wystarczy pamiętać o zaleceniach producenta i ich przestrzegać, a także mieć na uwadze kilka powyższych zasad. Mamy wtedy pewność, że nasza ulubiona ramoneska będzie zachwycać pięknym i eleganckim wyglądem przez kilka sezonów.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2020
pixel