Bezpieczne zakupy

Blog

Elegancki strój na rozmowę o pracę. Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną?
2020-10-20

Elegancki strój na rozmowę o pracę. Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną?

Ostateczny wynik rozmowy kwalifikacyjnej determinuje wiele czynników. Znaczenie ma nie tylko Twoje doświadczenie, wiedza czy też mowa ciała, ale również ubiór. W tym przypadku doskonale sprawdza się maksyma „czego nie powiem, to dowyglądam”. Jak więc powinien wyglądać strój na rozmowę o pracę?

Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną?

Zastanawiasz się, jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej? Odpowiedni strój to jeden z elementów, który ma na to wpływ. Za jego pomocą możesz pokazać swoje nastawianie do przyszłego pracodawcy oraz podkreślić wizerunek profesjonalisty. Jak ubrać się na rozmowę o pracę, by dobrze wyglądać? Oto garść przydatnych porad.

Strój na rozmowę o pracę powinien być przede wszystkim czysty i wyprasowany. Poplamiona marynarka czy też niewyprasowana spódnica zdyskwalifikują Cię na starcie. Ubiór należy dostosować także do posady i środowiska pracy. Jeśli ubiegasz się o stanowisko grafika w młodym startupie, możesz ubrać się bardziej ekstrawagancko, jednak nadal z zachowaniem klasy. Gdy zaś masz zostać account managerem w międzynarodowej firmie, postaw na formalny strój.

Elegancki ubiór damski

Lata świetności nudnych garsonek na szczęście minęły. Współcześnie panie mają o wiele więcej możliwości, by z klasą zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej. Odpowiednie są przede wszystkim eleganckie koszule damskie. To atrakcyjne ubrania, które dodają profesjonalizmu. Z łatwością można je zestawić ze spodniami. Bardzo dobrze prezentują się one także z eleganckimi spódnicami. To klasyczne połączenie nigdy nie wychodzi z mody i jest bardzo wygodne.

Na rozmowę kwalifikacyjną możesz włożyć także sukienkę. Nie każdy model będzie jednak odpowiedni. Najlepiej sprawdzają się gładkie sukienki w stonowanych kolorach, pozbawione intensywnych wzorów. Elegancka kratka czy też pepitka są jednak mile widziane. Dopełnieniem całości niech będzie szykowny żakiet.

Strój biznesowy męski

Chociaż wydawać by się mogło, że panowie mają ułatwione zadanie, skompletowanie odpowiedniego stroju na rozmowę kwalifikacyjną również i dla nich jest twardym orzechem do zgryzienia. Zwłaszcza wtedy, gdy nie chcą decydować się na sztampowe rozwiązanie, jakim jest garnitur. Z pomocą przychodzą im jednak eleganckie marynarki, które z łatwością można zestawić z szykownymi spodniami.

Rezygnując z garnituru, pokażesz pracodawcy, że nie boisz się wyzwań. Pamiętaj jednak o tym, aby poszczególne elementy stroju miały stonowaną kolorystykę. Krzykliwe barwy nie są mile widziane. Nie tylko nie wpisują się w koncepcję formalnego stroju, ale również odwracają uwagę od Ciebie i tego, co masz do powiedzenia.

Ważnym elementem biznesowego stroju męskiego jest koszula. Na jaki model warto się zdecydować? Mile widziane są eleganckie koszule, koniecznie z długimi rękawami. Niekoniecznie muszą to być warianty białe.

Pamiętaj, zły strój na rozmowę kwalifikacyjną może zaprzepaścić Twoje szanse na znalezienie wymarzonej pracy. Skompletowanie właściwego ubioru to zatem istotna kwestia, o której należy pamiętać. Wybór odpowiedniej, eleganckiej odzieży może pozytywnie wpłynąć również na Twoje samopoczucie i pewność siebie w czasie rozmowy, a o tym jak jest to ważne aby wywrzeć na rozmówcy dobre wrażenie nie trzeba chyba nikomu przypominać.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2020
pixel