Bezpieczne zakupy

Blog

Bądź fit! Odzież sportowa damska i stroje do ćwiczeń w domu
2020-05-19

Bądź fit! Odzież sportowa damska i stroje do ćwiczeń w domu

Profesjonalny strój do ćwiczeń nie jest koniecznością, jednak nie da się ukryć, że zdecydowanie poprawia on komfort ćwiczeń. W sklepach zajmujących się dystrybucją odzieży sportowej znajdziemy bogaty wybór strojów, które świetnie sprawdzą się nie tylko podczas intensywniejszych ćwiczeń, lecz także w trakcie jogi. Strój sportowy damski jest ważny przede wszystkim ze względów praktycznych. Dzięki niemu mamy pewność, że podczas treningu nie nabawimy się bolesnych otarć.

Odzież damska sportowa - kiedy kupić?

Okazuje się, że zakup stroju do ćwiczeń bywa naprawdę sporym wydatkiem. Dlatego warto zastanowić się, czy profesjonalne produkty są nam rzeczywiście niezbędne. Aktualnie, gdy nie mamy możliwości skorzystania z usług siłowni, wiele osób rozpoczęło treningi na własną rękę w domowym zaciszu. Pogoda za oknem sprzyja, więc część z nas wróciła także na trasy biegowe. W tym przypadku z większymi zakupami nie należy zwlekać, jeżeli wiemy, że dana aktywność nam się podoba - zainwestujmy w odpowiedni strój sportowy.

Pamiętajmy jednak o tym, że do ćwiczeń w domowym zaciszu, nie potrzebujemy profesjonalnej odzieży sportowej. Do ćwiczeń w domu z pewnością wystarczą nam legginsy i gładki biały t-shirt. Warto pamiętać o tym szczególnie teraz, gdy z uwagi na kwarantannę chcemy zacząć ćwiczyć w domu, a przed rozpoczęciem treningu wstrzymuje nas brak odpowiedniej odzieży. Na początku potrzebujemy zazwyczaj niewiele.

Ćwiczę w domu - jakie ubrania wybrać?

Wybierając strój sportowy, koniecznie zastanówmy się nad jego przeznaczeniem. Jeżeli planujemy systematyczne ćwiczenia, warto zainwestować w co najmniej dwa stroje sportowe damskie, z których będziemy korzystać naprzemiennie.

W skład podstawowego stroju do ćwiczeń powinna wchodzić: odpowiednio dobrana bielizna, wygodny t-shirt (np. t-shirt basic damski GREY) lub top na ramiączkach (oczywiście wybór zależy od naszych indywidualnych preferencji). Jeśli planujemy trenować na powietrzu, warto posiadać także bluzę damską basic lub po prostu komplet dresowy damski - np. taki szary model DRESSLILY. Oczywiście nie można zapomnieć o odpowiednim obuwiu sportowym.

Pamiętajmy o tym, że im komplet sportowy bliżej ciała, tym mniejsze prawdopodobieństwo pojawienia się jakichkolwiek urazów, ale też...większa wygoda. Pamiętaj jednak o tym, że jeśli część treningu odbywa się na leżąco, Twoja sportowa odzież damska nie powinna posiadać guzików, ponieważ mogłyby wbijać się one w ciało oraz powodować dyskomfort.

Zadbaj o odpowiednią jakość

Zarówno w trakcie zajęć grupowych, jak i domowego treningu z pewnością wykonujesz mnóstwo ruchów w różnym tempie. Niezliczona ilość kombinacji naszych ruchów sprawia, że zbyt luźne bluzki unoszą się do góry lub po prostu spadają z ramion. Aby utrzymać strój fitness na swoim miejscu, koniecznie zainwestuj w odzież, która dopasowuje się do ciała. Ubrania sportowe damskie mogą być wykonane z elastycznego materiału, który:

  • nie wchłania wilgoci - specjalne tkaniny sprawiają, że koszulki sportowe damskie fitness są cały czas suche, nawet podczas dużego wysiłku,
  • jest przewiewny - dzięki temu w trakcie ćwiczeń nie jest nam gorąco,
  • posiada wysokiej jakości obszycie - żaden szew nie powinien nas podrażniać oraz przeszkadzać w wykonywaniu poszczególnych akrobacji.

Nie da się ukryć, że dla każdej osoby, która ćwiczy codziennie, odzież sportowa jest niezwykle ważna. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę ze sportem, z pewnością wystarczy czy bawełniany t-shirt i legginsy. Jeżeli po jakimś czasie stwierdzimy, że sport to już część naszego życia możemy zainwestować w profesjonalną odzież.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2020
pixel