Bezpieczne zakupy

Blog

Aktualne trendy - płaszcze jesienne 2019
2019-09-24

Aktualne trendy - płaszcze jesienne 2019

Płaszcz to niezwykle potrzebny element garderoby, po który sięgamy w chłodniejsze dni. Trudno wyobrazić sobie bez niego odpowiednio zaopatrzoną szafę – zarówno damską, jak i męską. Jakie trendy panują obecnie w tym obszarze rynku odzieżowego? Którym płaszczom jesiennym męskim i damskim warto przyjrzeć się w bieżącym sezonie?

Jesienne płaszcze 2019 – inspiracje naturą

Płaszcze jesienne na sezon 2019 to silne nawiązania do natury, zarówno, gdy chodzi o tkaniny, jak i najmodniejsze wzory. Skóra, lamparcie plamki, czy też wełniane płaszcze oversize w kratkę – tak wygląda tej jesieni europejski rynek odzieżowy.

Do łask powróciły nie tak dawno temu imitacje skóry (coraz mniejsza liczba klientów decyduje się na naturalny wariant). Dużym powodzeniem cieszy się także nieśmiertelna krata – to dotyczy już rzecz jasna wełnianych okryć. Nie jest to jednak krata szkocka, o dużym rozstawie pól, lecz raczej drobna kratka na granicy pepitki.

Co odważniejsi mogą iść za najnowszymi pomysłami projektantów europejskich. Mowa tu o wzorach naśladujących umaszczenie zwierząt – szczególnie tych egzotycznych. Nie każdy jednak będzie miał w sobie tyle pewności siebie, by wyjść na ulicę w płaszczu w… krowie łaty, pasy zebry lub lamparcie kropki.

Dla wszystkich tych, którzy lubią dobrze chronić się przed wiatrem i chłodem pozostaje także pewna modna propozycja – czyli sztuczne futra. Będzie to niezwykle gustowny wybór, o ile zatroszczymy się o odpowiednie dodatki.

Płaszcze na jesień dla Pań – zaglądamy do szafy Marleny Dietrich

Chyba każda kobieta kojarzy postać Marleny Dietrich. Jej ikoniczny styl wywarł wielkie piętno na kulturze masowej pierwszej połowy XX wieku. Obecnie daje się zauważyć powrót do wylansowanego przez nią sposobu ubierania się. Marlena Dietrich jako pierwsza aktorka w historii zaczęła pojawiać się w męskim stroju wieczorowym, czyli w smokingu. Jej męska stylizacja nie była jednak nigdy mało seksowna i pozbawiona kobiecego uroku. Była zawsze ubrana tak, że męski strój bardzo umiejętnie podkreślał kobiece cechy jej figury.

Jaki płaszcz jesienny założyłaby Marlena Dietrich? Prawdopodobnie mógłby to być przewiązany w talii trencz. Ten rodzaj płaszcza ma długą historię - zazwyczaj wykonany z gabardyny, odpornej na wiatr oraz deszcz, miał być pierwotnie okryciem wierzchnim dla brytyjskich wojskowych podczas I wojny światowej.

Płaszcze na jesień dla Panów – długie puchówki plus oversize

Wśród męskich okryć jesiennych i zimowych ciekawym trendem na bieżący sezon są długie puchówki oraz płaszcze oversize. Noszenie luźnych, nieco za dużych płaszczy ma jedną, ogromną zaletę: pod taki jesienny płaszcz można założyć porządny, gruby, ciepły i nieprzewiewny sweter. Tak zabezpieczeni przed zimnem Panowie mogą śmiało wyruszyć na dowolną eskapadę - również poza miastem. Oversize wraca do łask w tym sezonie, co widać wyraźnie w propozycjach większości sklepów odzieżowych.

Drugim ważnym trendem na sezon jesień/zima 2019 są na pewno nieco dłuższe niż jesteśmy przyzwyczajeni, bo sięgające aż do kolana, kurtki puchowe. Jest to na dobrą sprawę skrzyżowanie kurtki puchowej z płaszczem.

Tradycjonaliści na pewno zainteresują się klasycznym, dwurzędowym płaszczem wełnianym. Klasyka ma tę zaletę, że choć nieco jednostajna, nie staje się tak szybko niemodna, co pozwala dłużej nosić dany model bez poczucia niedopasowania do reszty.

Decydując się na zakup płaszcza wełnianego, który planujemy nosić dłużej niż jeden sezon, pamiętajmy o właściwym przechowywaniu. Dobrze jest taki płaszcz trzymać w specjalnym pokrowcu. Płaszcza nie składamy, lepiej żeby przeczekał letnie miesiące wisząc, obowiązkowo w towarzystwie kilku listków lawendy – tego zapachu nie tolerują mole.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2019
pixel