Bezpieczne zakupy

Blog

 Męski styl: T-shirt
2017-11-14

Męski styl: T-shirt

W modzie męskiej nie ma nic bardziej uniwersalnego i ponadczasowego niż T-shirt. Kiedyś traktowany jako część bielizny, dopiero w połowie XX wieku pojawiła się wersja jaką znamy i lubimy dziś. Największe triumfy koszulka typu T-shirt zaczęła święcić, gdy pojawiła się na ekranach kin w przebojowych filmach z Jamesem Deanem czy Marlonem Brando.

T-shirt wszystkim kojarzy się raczej z koszulką typowo sportową, ewentualnie roboczą. Często jest też traktowany jako podstawa odzieży po domu. Wygląda więc na to, że skromny T-shirt jest bardzo niedoceniany. Całkowicie niesłusznie, ponieważ tego typu koszulka może być bazą do bardzo stylowych zestawów na różne okazje: od casualowych na wyjście z przyjaciółmi po bardziej oficjalne. Dziś T-shirt można nosić praktycznie do wszystkiego i w prawie każdych okolicznościach. Jak wybrać idealny?

T-shirty z dekoltem

Dobry T-shirt nigdy nie będzie miał dużego dekoltu. Nigdy. Najlepiej, gdy jest dość zabudowany i sięga do obojczyków. Okrągły dekolt sprawia, że taki T-shirt można założyć do wszystkiego — nawet do swetra typu V-neck. Dekolt typu serek (tzw. V-neck) dopuszczalny jest tylko, jeśli wycięcie jest niewielkie, a cała stylizacja dostosowana jest do okoliczności. Warto wiedzieć, że dekolt typu V-neck optycznie wydłuża szyję, co jest szczególnie korzystne dla osób niższego wzrostu.

Materiał: T-shirty z tkanin bawełnianych

Wysokiej jakości T-shirt, który będzie idealnie leżał i przetrwa intensywne użytkowanie oraz pranie musi być wykonany z najlepszych materiałów naturalnego pochodzenia. Najrozsądniejszym rozwiązaniem jest tkanina bawełniana. T-shirt wykonany z najwyższej jakości bawełny bardzo dobrze się układa podkreślając sylwetkę, jest solidny i przepuszcza powietrze, dzięki czemu skóra może oddychać. Naturalna tkanina, jaką jest bawełna, jest delikatna nawet dla bardzo wrażliwej skóry.

Krój: Fit czy Slim Fit?

Niestety wśród mężczyzn wciąż panuje moda na zbyt duże T-shirty. W tym miejscu należy więc wyraźnie podkreślić, że obszerny T-shirt nie tylko nie ukrywa niedoskonałości sylwetki, ale jeszcze bardziej ją zniekształca. Dlatego, Panowie, od dziś wybieracie ubrania w odpowiednim rozmiarze. Jeśli istnieje konieczność zamaskowania pewnych niedoskonałości należy zmienić krój (a nie rozmiar!).

Dobrze dobrany T-shirt powinien kończyć się mniej więcej w górnej części bioder, z kolei rękawy nie powinny być dłuższe niż do połowy ramienia. U większości mężczyzn najkorzystniejszym krojem będzie Fit lub Slim Fit — są lekko dopasowane, dzięki czemu delikatne podkreślają walory męskiej sylwetki.

Kolory T-shirtów: klasyczne czy ekstrawaganckie?

W kwestii koloru zawsze warto postawić na klasykę — najlepiej sprawdzą się takie barwy jak biały, czarny, szary czy granatowy. Biały T-shirt to absolutny must-have — pasuje niemal do wszystkiego i stanowi idealna bazę do wielu stylizacji. Świetnie komponuje się z klasycznymi jeansami i skórzana kurtką albo chinosami i casualową marynarką. Jeden prosty T-shirt jako baza, a tak wiele możliwości świetnych stylizacji.

T-shirt nieprzypadkowo przebojem zdobył salony — odpowiednio dobrana dobrej jakości koszulka tego typu to jedna z bardziej uniwersalnych części męskiej garderoby. Pasuje do większości ciuchów i okazji. Jeśli mężczyzna stawia dopiero pierwsze kroki w tworzeniu świadomych stylizacji to zawsze warto postawić na T-shirt, to bezpieczne rozwiązanie i zawsze udany outfit.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2017
pixel