Bezpieczne zakupy

Marynarki męskie sportowe

Artykułów: 11

Marynarka męska sportowa

Męskie marynarki sportowe – bogaty wybór, różnorodna estetyka!

Marynarki sportowe męskie należały do kategorii elementów garderoby typowo uznawanych za robocze. Noszone przez robotników, zwłaszcza portowych, a także marynarzy stopniowo zaczęły przenikać do głównego nurtu mody, stając się odzieżą elegancką, ale utrzymaną w nieco mniej formalnej tonacji niż klasyczne marynarki garniturowe.

W naszym sklepie oferujemy klientom marynarki męskie sportowe, których różnorodność umożliwia tworzenie bardzo wielu stylizacji i efektownych strojów. Będą odpowiednie do noszenia na wiele okazji, zarówno tych zupełnie swobodnych, jak i tych, w których większa szczypta elegancji jest bardzo pożądana.

Jesteś mężczyzną, który szuka dla siebie odpowiedniej marynarki typu sportowego? Wierzymy, że w naszej ofercie odnajdziesz egzemplarz (z pewnością więcej niż jeden!), który wpadnie w oko nie tylko Tobie, ale wielu osobom, które na Ciebie spojrzą! Odpowiednia marynarka męska sportowa już na Ciebie czeka!

Sportowe marynarki męskie – co je wyróżnia?

Każdy typ marynarki charakteryzuje się określonym zestawem cech, który czyni ją tym, czym jest. Nie inaczej jest w przypadku marynarek sportowych. Która cecha odróżnia marynarki najbardziej? Faktura. To od niej przede wszystkim zależy, czy sportowe marynarki męskie można uznać właśnie za sportowe.

Niemal każda marynarka sportowa męska jest szyta grubym splotem z różnorodnych tkanin charakteryzujących się wzorami odmiennymi od prążków. Faktura tkanin używanych do szycia marynarek sportowych jest chropowata, dobrze wyczuwalna pod palcami i matowa.

Kiedy światło pada na materiał, nie odbija się od niego, dzięki czemu strój nie wygląda tak formalnie, jak w przypadku marynarek formalnych. W naszym sklepie klienci znajdą więc marynarki sportowe tweedowe, uszyte ze wzorzystej wełny typu czesankowego na przykład splotem typu birdseye.

Prócz faktury sportowa marynarka męska będzie także miała mniejsze poduszki ramienne, zdecydowanie mniej ostre, luźniejsze kontury, a także wąskie rękawy, dzięki którym uwidaczniają wcięcie w talii. Do marynarki sportowej nie nosi się koszul ze spinkami.

Z czym nosić marynarki typu sportowego i kiedy?

W naszej ofercie znajdują się marynarki sportowe, które można nosić na wiele sposobów. Różnorodny asortyment sprawia, że męska marynarka sportowa z naszego sklepu doskonale odnajdzie się w bardziej eleganckich stylizacjach z białą koszulą i krawatem.

Marynarki sportowe z powodzeniem można nosić w bardzo swobodnych stylizacjach, kiedy zamiast koszuli pod marynarką znajduje się zwykły biały T-shirt, a stopy wygodnie spoczywają w designerskich sneakersach, klasycznych trampkach czy nawet typowym obuwiu sportowym.

Męska sportowa marynarka będzie odpowiednia na niemal każdą pogodę. Są wygodne, stosunkowo ciepłe jesienią i zimą (zwłaszcza modele z wełny typu merino), w miarę przewiewne latem (zwłaszcza modele szyte z lnu, które są wręcz synonimem eleganckiej mody męskiej na lato). Marynarka sportowa zawdzięcza swoją nazwę nie przypadkowi, a przeznaczeniu – doskonale prezentuje się na wszelkiego rodzaju imprezach związanych ze sportem, a więc na przykład meczach piłkarskich.

Wierzymy, że marynarki sportowe z naszego sklepu dodadzą Ci elegancji, nie odbierając niz ze swobody!

pixel