Blog
Moda biznesowa - czym charakteryzuje się biznesowy strój męski i damski?
Wizerunek to nasza wizytówka. Nic więc dziwnego, że w wielu firmach coraz częściej można spotkać się z pojęciem dress codu. Jak najprościej przetłumaczyć to sformułowanie? Dress code to zbiór zasad dotyczących norm dobierania ubioru do konkretnej sytuacji. Moda biznesowa rządzi się swoimi prawami. I z uwagi na to warto stosować się do jej zasad, aby nie popełnić modowego faux pas. Czym charakteryzuje się biznesowy look damski i męski?
Jak wygląda moda w biznesie?
Na samym początku należy zaznaczyć, że moda biurowa to przede wszystkim ściśle określona gama kolorystyczna. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się odzież w stonowanych ciemnych barwach. Panie mogą zaś postawić na odrobinę fantazji, wybierając butelkową zieleń, granat czy kobalt. Panowie powinni pamiętać o tym, że absolutnym faux pas jest połączenie czarnego garnituru z białą koszulą. Taki zestaw można nosić wyłącznie po pracy. Do biura najlepiej wybrać komplety granatowe, grafitowe lub szare. Jeśli chodzi o kolor koszuli, najlepszym rozwiązaniem są modele pastelowe lub np. jasnoniebieskie. I najważniejsze - odzież biznesowa musi być idealnie dopasowana do sylwetki. Noszenie zarówno obcisłych, jak i za dużych elementów garderoby nie jest mile widziane, a po drugie źle świadczy o naszej profesjonalizmie.
Styl biznesowy damski - przykładowe stylizacje
Damska odzież biznesowa pozwala na zdecydowanie więcej niż formalny strój. Oczywiście krótkie spódniczki, duże dekolty i głębokie rozcięcia nie są zbyt dobrze postrzegane w biurach. Jeśli chodzi o sukienki lub spódnice, to najlepszą długością są modele sięgające co najmniej nad kolano. Ciekawą propozycją do pracy jest sukienka WILMA dostępna w ofercie Dstreet. Ten model z falbankami skradnie serce każdej kobiety i świetnie sprawdzi się w modzie biurowej.
W przypadku spódnic najlepszym rozwiązaniem są dopasowane fasony w jednolitym kolorze. Alternatywą są eleganckie i dopasowane spodnie. Górę zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku z pewnością świetnie uzupełnią eleganckie koszulowe bluzki. W tym przypadku na szczególną uwagę zasługuje model NELO w kolorze jasnego różu. Nie da się ukryć, że w ostatnim czasie sporą popularnością cieszą się również garnitury damskie. Jaka bluzka do marynarki będzie idealna w tym przypadku? Jednolita, gładka i najlepiej - biała.
Moda biznesowa męska - w co się ubrać?
Stroje biznesowe męskie nie zawsze muszą kojarzyć się z garniturem. Aktualnie coraz więcej panów decyduje się na połączenie eleganckiej koszuli z marynarką i klasycznymi spodniami w stonowanym kolorze. Można również założyć ciemne jeansy, ale nie zawsze jest to dobre i mile widziane rozwiązanie. Wybierając jeansy, należy pamiętać o tym, aby koszula również pasowała do całej stylizacji. Warto powiedzieć także kilka słów o marynarce. Najlepszym rozwiązaniem jest gładki model lub odzież wzbogacona delikatnym deseniem.
Czy w męskiej modzie biznesowej niezbędny jest krawat? Okazuje się, że nie. Ten dodatek nie jest potrzebny, ale z drugiej strony mile widziany jest efektowny zegarek na skórzanym pasku. Jeśli chodzi o obuwie to najlepiej wybrać skórzane półbuty w tradycyjnym stonowanym kolorze. I gotowe - można iść do biura!
Jak widać na powyższym przykładzie, utrzymanie równowagi pomiędzy formalną a swobodną estetyką nie jest trudne. Co więcej, wszystkie elementy mody biznesowej można wykorzystać w innych sytuacjach, tworząc wyjątkowe stylizacje.